image
Новина
Чи псуються зуби від брекетів
Дата публікації: 18 червня

Здавалося б, після ортодонтичного лікування пацієнт може нарешті розслабитися і радіти життю — брекети ж зняли! Та в низці випадків замість сліпучої рівненької усмішки можна помітити лише зіпсовану емаль. 

Чому так трапляється? Про це говоримо у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Чому брекети можуть впливати на емаль

Перед фіксацією конструкції спеціаліст порекомендує полікувати всі зуби, які мають пошкодження. Далі емаль обробляють фтором, щоб мінімізувати ймовірність розвитку карієсу, а потім до передньої поверхні зубів за допомогою композиту клеять брекети — невеличкі пластинки, виготовлені з металу, кераміки чи інших матеріалів. 

Після цього крізь кожен шматочок брекетів протягують дугу, яка й перетягуватиме зуби у потрібне положення.

Точки фіксації між брекетами та зубами можна розглядати як механічну перепону для очищення зубів — спробуй усунути наліт, який зібрався у всіх вигинах конструкції. Втім, за правильного догляду негативного впливу та накопичення нальоту на зуби не буде.

Чому гігієна з брекетами ускладнюється?

Тому що важкодоступних ділянок стає значно більше. Наліт активно накопичується не лише у міжзубних проміжках, а й на стику брекетів та емалі. Щоб очистити всі відкладення, однієї зубної щітки недостатньо. Серед додаткових пристосувань, які варто використовувати:

  • йоржики (розмір щіточки пародонтолог чи ортодонт підбере після встановлення брекетів);
  • зубна нитка;
  • іригатор.

Щоб очистити зуби з брекетами знадобиться трішки більше часу, однак позбутися нальоту в домашніх умовах цілком реально. Зазвичай пацієнти звикають до особливостей домашньої гігієни з брекетами вже через кілька тижнів.

Якщо ж посилений догляд за ротовою порожниною — це не для вас, ви можете встановити на викривлені зуби вініри, однак для такої процедури викривлення має бути незначним. Встановлення вінірів на зуби з сильним викривленням може бути травматичним. Керамічні вініри значно простіше доглядати, адже на них накопичується менше нальоту.

Домашньої гігієни достатньо?

Ні. Щоб ретельно очищати всі відкладення, потрібно комбінувати домашній та професійний догляди. Раз на пів року спеціаліст за допомогою професійних інструментів очистить все, що ви пропустили. Позбутися таких накопичень вдома дуже складно, адже вони твердіють та перетворюються на камінь.

Під час професійної чистки стоматолог зчистить камінь, який за тривалого контакту з зубом може провокувати розвиток карієсу. Якщо ви вирішили вирівнювати зуби брекетами, варто розуміти, що ретельна гігієна повинна стати звичною частиною вашого догляду.

Як зрозуміти, що зуби вже псуються

Насамперед не потрібно ігнорувати регулярних візитів до ортодонта. Вони потрібні не лише для того, щоби «підтягувати» конструкцію, а й щоб розуміти, що ви достатньо добре доглядаєте за зубами.

Якщо ж спеціаліст каже, що потрібна позапланова професійна чистка або лікування, не зволікайте з цим — так вам вдасться обійтися мінімальним втручанням. Якщо ж білі плями вже з’явилися, спеціаліст запропонує вам лікування та реставрацію вінірами або композитом вже після зняття брекетів.   

Ортодонтичне лікування — це не просто змиритися з брекетами. Важливо зрозуміти, що вони стали частиною вашої ротової порожнини, яка тепер вимагатиме особливого догляду. Якщо над лікуванням активно працюватиме не тільки ваш ортодонт, а й ви самі, то крутий результат лікування не забариться — ви станете власником красивої та рівненької усмішки!

У клініці VINIR пропонуємо пацієнтам якісне лікування та бездоганний сервіс. Надаємо не лише ортодонтичне лікування, а й протезування на імплантатах, реставрацію вінірами, вкладками чи композитом, ендодонтичне лікування тощо. У нас ви отримаєте усмішку, про яку так довго мріяли! Записуйтеся до клініки VINIR за телефоном: +38 (067) 716 29 85