Всі ми хочемо спокійно усміхатися, жувати та не хвилюватися про здоров’я своїх зубів. І найефективніший спосіб це зробити — навчитися правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб запобігати появі пошкоджень, а не лікувати їх. Ще одна таємниця успіху — відсутність шкідливих звичок, які псують вашу усмішку. Про них і піде мова у цьому блозі.
Окрім того, що вони — щедре джерело цукру, кислотний баланс та фарбники ще більше посилюють руйнівний вплив такого напою. Кому «перепадає» насамперед? Звісно ж, емалі: на ній з’являється наліт, а згодом — бактерії, які руйнують зовнішню оболонку зуба. А щойно вони знайдуть слабке місце в емалі, то руйнування неодмінно дійдуть і до дентину, і до пульпи.
Якщо спочатку (на стадії нальоту) зарадить звичайна професійна чистка зубів, то згодом може знадобитися пломбування або й навіть протезування коронкою чи дентальна імплантація.
Замислилися над складним завданням, а ручка вже в роті. Зашиваєте шкарпетку, а нитку перекушуєте зубами. Берете напої з трубочками, щоб зуби не фарбувалися, а потім кусаєте їх і псуєте емаль. Або навіть гризете нігті? Ці звички такі непомітні, а стосуються багатьох. Тож якщо хочете мати справді здорові зуби, відмовляйтеся від них вже і негайно. Кожна з них може руйнувати зуби поступово або ж стати причиною травми чи сколювання зуба.
Цигарку від стресу, цигарку для кращої розмови, ще одну для старту дня і, звісно ж, одненьку перед сном. Сигарети — непомітний, але дуже нахабний гість у нашому житті. Спробуєш одну, а потім купуєш пачку за пачкою.
Паління — звичка, яка псує здоров’я комплексно, тож кидайте палити, поки втрати не стали незворотними.
В найкращому випадку емаль просто пожовтіє, а подих стане несвіжим, в гіршому — зуби можуть хитатися і навіть випадати через погіршення кровообігу, яке спричинене курінням.
От здавалося б, не почистили зуби всього разочок. Ну що може статися? Наліт на зубах встигне затвердіти, а ви вже не зможете просто так його відчистити. Всього кілька пропущених чисток зубів, і зняти наліт можна буде лише за допомогою спеціальних інструментів у кабінеті стоматолога.
Тож навіть якщо зовсім ліньки, пересильте себе й почистьте зуби вранці та перед сном. А раз на пів року приходьте на професійну гігієну до клініки VINIR — очистимо те, що ви випадково могли пропустити.
Хто ж не робив цього під серіальчик чи книжку. А щоби все було швидше, для очищення використовуєте не руки, а зуби? Не треба так, адже від цього псуються різці — центральні зуби, які й формують вашу усмішку.
Через таку звичку може деформуватися емаль різців або з’являються мікротріщини, які поступово ростуть і погіршують вигляд та функціональність зуба.
Тут можемо написати текст довжиною не в одну статтю. Але спробуємо коротко. Не купуйте зубних щіток наосліп — порадьтеся зі своїм стоматологом.
Він підкаже, щетина якої жорсткості та форми вам потрібна, а за потреби порадить конкретного виробника. Чому він може це зробити? Бо він бачитиме ваші зуби та знатиме їхні «вразливі сторони». Жоден консультант у магазині чи навіть славнозвісний Google не дасть пораду дієвішу, ніж ваш стоматолог.
А крім щітки, у VINIR рекомендуємо використовувати ще й зубну нитку, ополіскувач чи інші пристосування, якщо у них є потреба.
Наприклад, до грильяжу, льодяників чи нуги — справжня насолода для язика і ворог для зубів. Чому солодке таке небезпечне? Цукор — «улюблена» їжа хвороботворних бактерій, які руйнують ваші зуби. І будьте певні, якщо цукровий наліт буде на ваших зубах постійно, бактерії без роздумів завітають на цей «бенкет».
Ми не просимо вас відмовлятися від солодкого повністю (хто б наважився?), та все ж рекомендуємо обмежити десерти окремим прийомом їжі, після якого слід почистити зуби або принаймні прополоскати ротову порожнину.
Звісно ж, ці звички не закривають весь перелік, та ми згадали про основне, а далі справа за вами. Щоби перевірити, чи все гаразд, та очистити зуби «до скрипу», завітайте до клініки VINIR.
Серед наших послуг:
Ми працюємо, щоб ваші зуби залишалися здоровими!
Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85