image
Новина
Вініри: що це таке, кому можна встановлювати, переваги
Дата публікації: 17 лютого

Соромитеся своєї усмішки? Набридло приховувати плями чи тріщини на зубах, але тривале лікування лякає? Ви просто ще не чули про вініри — швидкий та ефективний метод повернути собі досконалу усмішку.

Сьогодні якість вінірів і технологія їх встановлення настільки розвинулися, що розрізнити натуральні зуби та відреставровані можуть лише фахівці. Тож якщо ви задумалися, чи варто ставити вініри, відповідаємо на найбільш поширені питання.

Як виглядають вініри?

Це спеціальні надтонкі накладки на зуби у формі пелюстки, які фіксують до передньої поверхні зубів. Товщина вінірів від 0,3 мм, і при цьому вони точно повторюють тон і форму натуральних зубів.

Матеріал, з якого виготовляють вініри, частково пропускає світло, а це робить усмішку більш природною. 

Які дефекти здатні приховати вініри

За допомогою накладок-пелюсток можна замаскувати:

 • зміни кольору чи форми зубів;
 • міжзубні проміжки;
 • ерозію емалі;
 • нерівність та відновити стертість усіх зубів тощо.

Тож якщо ви роками соромилися недоліків власної усмішки, зараз маєте можливість їх позбутися!

Чому вініри такі популярні?

Вони — ефективний спосіб корекції вікових змін зубів, пошкоджень внаслідок травм, захворювань чи вроджених дефектів.

Відреставровані вінірами зуби не будуть міцнішими за натуральні, але накопичуватимуть менше нальоту, не фарбуватимуться від їжі та виглядатимуть дуже красиво та природно.

На що варто звернути увагу перед встановленням вінірів

Реставрація вінірами передбачає обточування зубів на кілька десятих міліметра, найчастіше від 0,3 мм. Саме це стає однією з найбільших тривог пацієнта перед реставрацією.

Встановлення вінірів без обточування можливе, але без нього зуби будуть занадто об’ємними. А ще це може вплинути на щільність прилягання вініра до зуба.

Для кого вініри — не варіант?

Вони — ідеальне рішення для тих, хто хоче швидко відреставрувати дефекти усмішки. Та в певних випадках використовувати цей метод не варто без попередньої підготовки. Наприклад, якщо у вас:

 • сильно виражений неправильний прикус;
 • звичка скреготіти зубами;
 • карієс;
 • захворювання ясен;
 • відсутні понад 5 жувальних зубів. Нестача навіть одного жувального зуба зменшує термін експлуатації вінірів.

Встановити вініри можна лише після 18 років, коли щелепа та прикус повністю сформовані.

Види накладок: які вініри кращі

 • Керамічні вініри найбільш подібні до натуральної емалі. Такий матеріал дуже міцний, а зуби виглядають як рідні, навіть якщо поглянути на них зблизька. Вартість вінірів з кераміки вища, ніж у накладок з композита. Втім, вони довше служать та не змінюють своїх властивостей близько 20 років!
 • Композитні вініри виконують з пломбувального матеріалу безпосередньо у ротовій порожнині. Візуально вони виглядають менш натурально, ніж керамічні, але реставрація проходить швидше. В середньому така реставрація не потребує оновлення приблизно 5 років.

Як виглядає процедура установки вінірів

 1. Діагностика. Під час консультації лікар розповість про показання та протипоказання до встановлення вінірів. Дізнається, чи потрібно лікувати зуби перед реставрацією та з’ясує, наскільки зубний ряд відповідає майбутній формі вінірів.
 2. Гігієна ротової порожнини дозволяє краще оцінити стан ротової порожнини та виявити найбільш проблемні точки.
 3. Моделювання зубів, що допомагає оцінити майбутній результат ще до проведення процедури.
 4. Підготовка емалі до встановлення вінірів: потрібно обточити зуби від 0,3 до 0,6 мм залежно від положення зуба та кольору, який хоче пацієнт. Зробити жовтий зуб дуже білим за допомогою тонкого шару неможливо.
 5. Фіксація вінірів, виготовлених у лабораторії. Важливо зафіксувати вінір на надміцний композит з правильною послідовністю усіх компонентів. Аби зберегти ясна здоровими, потрібно правильно почистити фіксуючий композит, щоб залишки не потрапляли під ясна.

Термін використання та догляд за вінірами

Щоб вони служили вам довго, не забувайте про ретельну гігієну ротової порожнини. Зуби потрібно двічі на день чистити щіткою та ниткою або іригатором.

Потрібно зважати й на те, що вініри — це естетична реставрація, яка не призначена для значних навантажень. Тож гризти фісташки чи щось схоже не варто як своїми зубами, так і вінірами. А от вживати звичайну їжу можна без обмежень.

Реставрація зубів за допомогою вінірів — основний профіль фахівців клініки VINIR. Ми використовуємо лише сертифіковані матеріали та перевірені методи лікування, тож не сумнівайтеся — ви будете задоволені результатом!

Вініри виготовляємо у цифровій лабораторії, що дозволяє зробити реставрацію максимально естетичною та функціональною. Зуби з якісними вінірами відчуваються як рідні, а виглядають так, наче ви щойно зійшли з червоної доріжки. Тож якщо мрієте про бездоганну усмішку — вам до нас.😉

Хочете записатися на реставрацію чи дізнатися все про вініри? Телефонуйте: +38 (067) 716 29 85