image
Новина
Батькам на замітку: дитячі звички, які псують прикус
Дата публікації: 10 вересня

Зазвичай дорослі вже знають, що профілактика проблем із зубами — набагато комфортніше та вигідніше, ніж стоматологічне лікування, тож усіма правдами та неправдами намагаються вберегти дітей від помилок, які псують здоров’я усмішки. 

Та через незнання батьки самі нерідко привчають малечу до того, що поступово псує прикус та стає каталізатором хронічних проблем із зубами. Більше про те, які звички негативно впливають на прикус, читайте далі у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Турбота починається з молочних зубів

Надзвичайно поширеною помилкою батьків є відсутність догляду за молочними зубами. Мовляв, оскільки вони тимчасові, то й доглядати, лікувати та стежити за їхньою заміною на постійні необов’язково — природа про все подбала сама. Та для правильного розвитку постійного прикусу дитячий також має розвиватися гармонійно: ніякого завчасного випадання зубів чи деформацій, які можуть блокувати коректний ріст «дорослих» зубів. 

А які ж найпоширеніші звички, що руйнують молочні зуби?

  • Неправильне грудне або штучне вигодовування

Якщо малеча неправильно прикладається, п’є суміш із занадто м’якої пляшечки, смокче дурника, використовується не та група м’язів, яка передбачена природою. Внаслідок цього активний рух м’язів та ріст щелепи припиняється, а в скарбничку обставин, які впливають на порушення прикусу, падає перша монетка. 

  • Смоктання пальців, предметів, відкушування нігтів

До 4-х років така звичка вважається природною і рідко сприяє порушенню прикусу, та надалі смоктання пальців може призвести до відхилення передніх зубів, деформації піднебіння та появи проміжків між зубами. Зазвичай причина появи такої звички психологічна, а якщо не позбутися її, то з високою ймовірністю у старшому віці доведеться коректувати відкритий прикус за допомогою ортодонтичного лікування.

  • Язик між зубами

Така невинна для немовляти звичка може обернутися відкритим прикусом у майбутньому — це одна з патологій, яку ортодонтам коректувати найважче, адже два центральні різці суттєво коротші, якщо порівнювати з іншими зубами. 

  • Порушення функціональності ротового апарата 

Ротове дихання, неправильне ковтання та жування — це все «дрібнички», які батькам помітити доволі складно. Саме тому дитячі стоматологи рекомендують відвідувати й ортодонта, який зауважить кожну деталь, що впливає на прикус, коли прорізуються перші постійні зуби (а за потреби й раніше).   

А навіщо дитині ортодонт?

Чим швидше ви звернетеся до фахівця, тим меншим буде втручання. Наприклад, якщо завітати до ортодонта відразу ж після видалення хворого молочного зуба, то лікар просто поставить невелику «підпірку», яка запобігатиме руху сусідніх зубів. Після прорізування постійних зубів для корекції буде потрібна пластинка, а вже з підліткового віку зарадять хіба що брекети.

Хто пізно встав, той все проспав? До якого віку можна виправити прикус

Зробити це можна будь-коли, адже сучасне ортодонтичне лікування впорається навіть з найскладнішими патологіями без значного дискомфорту. Втім, ретенційний період (фіксація результату, який отримали за допомогою брекетів) у дорослому віці триватиме довше, а у низці випадків ортодонт порекомендує зафіксувати незнімні ретейнери на внутрішній поверхні зубів назавжди.

«Поставлю собі вініри замість брекетів»

Так кажуть деякі наші пацієнти, та ми змушені їх розчарувати: якщо патологія прикусу значна, то все одно спочатку доведеться попрацювати над прикусом, а лише потім встановлювати керамічні чи композитні вініри. 

Виправляти прикус — важливо, адже якщо цього не робити, то щелепа функціонуватиме неправильно, а окремі зуби матимуть подвійне навантаження та швидше зношуватимуться, а там і пломби, коронки та дентальні імпланти можуть стати цілком реальною перспективою.

У клініці VINIR впораємося навіть з найсерйознішими порушеннями прикусу та повернемо рівненьку усмішку, з якою здоров’я зубів збережеться на роки.Працюємо якісно та дбаємо про комфорт пацієнта протягом усього курсу лікування.

Для запису на огляд телефонуйте: +38 (067) 716 29 85