image
Новина
Нарощення кістки перед імплантацією: коли штучні матеріали зайві
Дата публікації: 14 травня

Аугментація або, як часто кажуть, нарощення кістки, потрібна тоді, коли з тих чи інших причин у пацієнта власна кістка є меншою за необхідну для встановлення імпланта. У цьому блозі ми розглянемо, чому так стається, а засновник і головний лікар стоматологічної клініки VINIR Вадим Репецький розповість, які є методи відновлення кістки.

Коли може знадобитися нарощення кістки

Зазвичай фахівці виділяють кілька основних причин атрофії кісткової тканини:

 1. Тривала відсутність одного чи більше зубів. Чим довше людина ігнорує втрату зуба, тим тоншою стає кісткова тканина.
 2. Травматичне видалення зуба. Іноді через необізнаність чи непрофесійність стоматолог може не лише видалити зуб, а й травмувати щелепу.
 3. Запальні захворювання пародонта. Спричиняють дистрофічні зміни у кістковій тканині.
 4. Знімні протези. Оскільки вони не вповні замінюють зуби людини, кістка не відчуває потрібного навантаження та стоншується.
 5. Кіста від зуба, який не піддається лікуванню.

Методи відновлення кістки

Здебільшого до відновлення бувалих розмірів кістки вдаються тоді, коли людині потрібна імплантація зубів. За словами засновника та головного лікаря клініки VINIR Вадима Репецького, для нарощення кістки у деяких випадках найдоцільніше використовувати власне окістя пацієнта.

Він виділяє такі її переваги перед штучними матеріалами:

 • бар’єрна функція;
 • ідеальне кровопостачання;
 • остеогенний потенціал;
 • відсутність додаткової плати за штучний матеріал.

Головний лікар клініки наголошує, що використання окістя людини — це суттєва економія коштів. Адже сьогодні встановлення імпланта обійдеться приблизно у 350 доларів, а купівля самої мембрани (штучного окістя) — у 150 доларів.

У своїй практиці Вадим Репецький застосовує різні методики кісткової пластики, залежно від клінічної ситуації. Своє окістя можна використати в таких випадках:

 1. Коли є природні кісткові впадини у ділянці необхідної пластики.
 2. Коли на нижній щелепі у боковій ділянці відсутній один або декілька зубів.

«Мені шкода ділити візити пацієнта на два рази, адже так складніше для нього. Крім того, оскільки імплант встановлюємо одночасно з аугментацією, можна зі свердла зібрати кісткову тканину та відразу скористатися нею», — пояснює Вадим Репецький.

«Хоча я не кажу, що надкісницю можна використовувати абсолютно завжди. У деяких випадках це потрібно, в інших — необхідна складніша аугментація». 

Що робити пацієнту після аугментації

Нарощення кістки — лише один з перших етапів імплантації. Після нього людині не встановлюють новенький штучний зуб одразу. В деяких випадках імплантація проводиться одночасно з кістковою пластикою, а іноді її потрібно проводити через 6 місяців після пластики. Далі — розкриття імпланта, а згодом — виготовлення тимчасової коронки для правильного формування ясен. І лише опісля можна ставити постійну коронку. 

«Якщо є можливість, я завжди використовую тимчасові коронки чи мости. Це хороший захист для прооперованої ділянки. Навіть якщо ви кажете, що не будете їсти на цей бік, є язик і щока. Спробуйте ковтнути слину та відчути, як сильно ви придавлюєтеся до бокових зубів. Через це аугментація буде постійно під тиском. А цього дозволяти не можна», — каже Вадим Репецький.

За даними лікаря, у середньому після кісткової пластики імплант приживається за 5-6 місяців.

У клініці VINIR проводять найскладніші хірургічні втручання зі сфери імплантації. Робити це дозволяє досвід і вміння лікарів, а також всі необхідні умови: сучасне обладнання та матеріали. Дентальна імплантація, зуби на 4-х імплантах, протезування на 6 імплантах — тут виконують будь-які подібні операції. Але й естетична стоматологія та профілактичні огляди теж доступні, адже стоматологічна клініка VINIR — це гарант вашої ідеальної усмішки!

Запис на консультацію за телефоном: +38 (067) 716 29 85