image
Новина
Брекети: що потрібно знати перед початком ортодонтичного лікування
Дата публікації: 26 травня

Ідеально рівні зуби від природи зустрічаються доволі рідко, однак стати власником таких — цілком реально із сучасними методами лікування зубів. Нерівний зубний ряд можна замаскувати (наприклад, вінірами) або ж виправити за допомогою брекетів у будь-якому віці.

Детальніше про всі особливості ортодонтичного лікування у стоматологічній клініці VINIR читайте далі у блозі.

Що таке брекети та як вони працюють

Це спеціальні ортодонтичні системи, які лікар фіксує на зуби для усунення аномалій прикусу та вирівнювання зубного ряду. Сучасні брекети доволі компактні та зручні, однак таке лікування підійде лише тим, хто готовий ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря протягом тривалого часу.

Загалом брекет-система складається з кількох базових елементів:

 • брекетів, які ортодонт кріпить до зубів, щоб забезпечити надійну фіксацію всіх елементів системи;
 •  ортодонтичної дуги, що створює тягу, яка й вирівнює зуби;
 • лігатур або замків (залежно від системи), які з’єднують дугу та брекети.

Види брекет-систем: як обрати свій варіант

За фіксацією розрізняють:

 1. Внутрішні або лінгвальні конструкції, що підходять пацієнтам, які соромляться носити звичайні брекети через їхній вигляд. Таку систему фіксують на внутрішній поверхні зубного ряду, однак і мороки з ними значно більше. За використання такої системи збільшується тривалість лікування, з’являються значні проблеми з дикцією, суттєво ускладнюється дотримання гігієни ротової порожнини.
 2. Зовнішні або вестибулярні брекети традиційно фіксують на передній поверхні зубного ряду. Підтримувати гігієну з такою конструкцією значно простіше, адже візуально видно, де накопичується наліт.

За матеріалом брекети ділять на:

 • металеві — найбільш поширені та міцні системи, від яких зазвичай відмовляються пацієнти, для яких важливий естетичний аспект;  
 • пластикові — бюджетна, однак доволі крихка та складна у догляді система, яка легко фарбується від їжі та напоїв;
 • керамічні — малопомітна та міцна система, яка, втім, коштує суттєво дорожче, ніж металеві та пластикові аналоги;
 • сапфірові — естетична система, яка переливається на світлі наче дорогоцінні камені. Її основний недолік — крихкість.  

За конструкцією розділяють:

 1. лігатурні системи, з якими дугу фіксують до брекетів спеціальними гумками — лігатурами. Силу притягання дуги гумками лікар регулює вручну.
 2. самолігатурні системи, що працюють на спеціальних замочках. Така система працює краще та швидше, адже сила притягання брекетів до зубів коригується автоматично.

Як проходить адаптація до брекетів

Перші дні ортодонтичного лікування доволі специфічні, в цей час пацієнти відзначають:

 • біль при жуванні;
 • кровоточивість ясен;
 • подразнення слизових оболонок;
 • посилене слиновиділення;
 • погіршення дикції тощо.

До двох тижнів неприємні відчуття зникають, а вже за місяць люди звикають до системи настільки, що й не помічають її.

Хочете швидше зняти брекети — доглядайте за ними правильно

Щоб система працювала коректно, потрібно дотримуватися всіх рекомендацій, які дає вам лікар.

Вам доведеться значно ретельніше дбати про гігієну ротової порожнини. У арсеналі повинні неодмінно з’явитися йоржики, різні зубні щітки, флос або іригатор. Ігнорувати питання гігієни не рекомендуємо, адже зайвий наліт впливає на ефективність брекет-системи.

Крім цього, ортодонтичне лікування — не привід забувати про професійну чистку зубів у кабінеті стоматолога двічі на рік. Під час процедури майстер не оброблятиме зуби порошком із содою.

Зняття брекетів — це ще не кінець  

Тривалість ортодонтичного лікування залежить від його складності. В простих випадках систему носять близько року, в складніших — 2-3 роки.

Після зняття брекетів починається не менш важливий період лікування — ретенційний. Цей етап передбачає закріплення результатів, отриманих завдяки брекет-системі.

З внутрішньої сторони зубного ряду кріпиться тонкий дротик — ретейнер, який стримує зуби та не дає їм повернутися у вихідне положення. Дорослим ретейнер фіксують на все життя.

 

Тож, як ви вже зрозуміли, вартість голлівудської усмішки з ортодонтичним лікуванням чимала — це ваші старання й терпіння. Однак результат такого лікування неодмінно тішитиме вас роками.

У клініці стоматології VINIR ми розповідаємо своїм пацієнтам про переваги та недоліки різних типів брекет-систем, необхідність того чи іншого втручання, особливості гігієни тощо.

Ортодонтичне лікування у нас — це не просто механічна робота з фіксації брекетів та корекції прикусу, а насамперед плідна співпраця лікаря та пацієнта, яка приводить до бездоганного результату.

Звертайтеся — разом ми зробимо вашу усмішку неперевершеною!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85