image
Новина
Найкраща заміна втраченого зуба: мостовидний протез чи імплант?
Дата публікації: 21 лютого

Втрата зуба здається справжнісінькою катастрофою. Ще вчора ви сміливо усміхалися, а тепер не хочеться навіть розмовляти, щоб хтось раптом не помітив цього дефекту. На щастя, сучасні стоматологічні методи дозволяють відновити зуб так, що ніхто й не помітить, що він штучний.

Найчастіше таке лікування проводять за допомогою встановлення мостовидних протезів або імплантів.

Мостовидний протез — швидко, ефективно, естетично

Це незнімний протез, який об’єднує в собі кілька коронок. Таке лікування актуальне, коли кореня зуба вже немає або він зіпсований та підлягає видаленню.

 

Мостом конструкція називається тому, що з обох боків вона кріпиться до здорових зубів, які й тримають її. Чим менший міст, тим він міцніший.

 

Такі конструкції бувають різних типів. наприклад: 

 • цільнолитий мостовидний протез, який виготовляють у зуботехнічній лабораторії. Такі конструкції найбільш міцні, але вони повністю металеві, тож використовуються рідко.
 • адгезивний мостовидний протез передбачає моделювання моста безпосередньо у ротовій порожнині. Його використовують за відсутності лише одного зуба. Термін експлуатації такого моста — від 3 до 7 років, залежно від матеріалів та кваліфікації лікаря.
 • штамповано паяний мостовидний протези рідко використовуються через неестетичний вигляд металу, тонкі опорні коронки, які протираються, можливі переломи в місцях пайки та окислення металу. Втім, така конструкція найдешевша з усіх постійних штучних зубів. 

Такі конструкції виготовляють з різноманітних матеріалів, наприклад:

 1. Металокерамічний мостовидний протез складається з металу, що покритий тонким шаром кераміки. Він міцний, має довгий термін експлуатації та достатньо естетичний для бокових зубів. Для фронтальних зубів підійде не всім, адже трохи відрізняється від натуральних.
 2. Пластмасовий мостовидний протез — бюджетний варіант, що використовують лише як тимчасове рішення.
 3. Безметалевий цирконієвий мостовидний протез — це оптимальне співвідношення якості, естетики та зручності. Метод передбачає мінімальне обточування зубів: всього 0,5 мм.

Лікування мостовидними протезами дозволяє:                              

 • швидко повернути красу усмішки;
 • уникнути хірургічного втручання.

Недоліком використання цього методу є необхідність обточування двох сусідніх  здорових зубів.

Основним міфом в лікуванні мостовидними протезами є те, що потрібно видаляти нерви зі здорових зубів. Однак лікарі клініки VINIR вже 15 років проводять протезування на живих зубах з успіхом 99 %.

Імплантація — для тих, хто хоче надовго забути про стоматологічне лікування

Штучні корені зуба, зроблені з металу, називають імплантатами. Зазвичай вони виготовлені з надміцного титану, який витримує навіть більші навантаження, ніж натуральний зуб.

Протезування на імплантах дозволяє відновити окремі зуби або цілий ряд, наприклад, за методиками «Все на 4» або «Все на 6». 

Імплант — конструкція, яка складається з двох частин: внутрішньої, що вживлюють у кістку, та зовнішньої, до якої фіксують коронку.

За протезування на імплантах ризик відторгнення мінімальний — всього 2 %. А в клініці VINIR в такому разі проводимо повторну операцію без доплати.

Імплантація — один з найбільш ефективних методів заміни зуба, оскільки вона:

 • запобігає атрофії кісткової тканини;
 • забезпечує правильний розподіл навантаження на щелепу;
 • має чудовий естетичний ефект
 • зберігає сусідні зуби.

Імпланти дозволяють відновити зуб повністю: від кореня до коронкової частини. За належного догляду дентальний імплант служить більше 20 років.

Як імплантуємо у клініці VINIR

Встановлення імпланту в клініці VINIR відбувається у кілька етапів. За потреби видаляємо корінь втраченого зуба, потім фіксуємо на його місце штучний корінь. Щоб полегшити післяопераційне відновлення, обидві процедури можна провести в один день або через 4 місяці, залежно від кісткової тканини біля кореня.

Опісля на титановий корінь встановлюємо тимчасову коронку, яку через 2-4 місяці замінюємо на постійну, виготовлену з кераміки.

Щоб обрати найкращий метод лікування, не варто покладатися лише на власні здогадки, інформацію з інтернету чи поради знайомих. Кваліфікований лікар підбере лікування, яке буде максимально ефективним саме у вашому випадку.

У стоматологічній клініці VINIR проводимо дентальну імплантацію з використанням хірургічних шаблонів, які збільшують точність та ефективність лікувальних процедур і спрощують післяопераційний догляд.

Тепер відновити красиву усмішку просто — варто лише вчасно звернутися за кваліфікованою стоматологічною допомогою у клініку VINIR. На всі послуги надаємо гарантію, тож із нами ви можете бути впевненими у результаті, який тішитиме вас ще довго!

Для запису у клініку VINIR телефонуйте: +38 (067) 716 29 85