image
Новина
Карієс — головна стоматологічна проблема XXI сторіччя!
Дата публікації: 06 жовтня

Карієс — найпоширеніша стоматологічна проблема сьогодення.  Достатньо, щоб у ротовій порожнині були придатні для розмноження бактерій умови — чим таких бактерій більше, тим інтенсивніше вони «вимивають» мінеральні речовини з зубів, а отже завдають удару їхній міцності. 

 

Відколи люди стали вживати цукор, до найвагоміших причин утворення карієсу, крім недостатньої гігієни, додалися ще й швидкі вуглеводи. Вони для розмноження бактерій створюють всі необхідні умови.
 

ХХІ сторіччя руйнує наші зуби!

 

Часто звички сучасності і є прямою дорогою до карієсу. Ось деякі з них:

 

Чищення зубів відразу після їди. Звучить, як неймовірна турбота, втім це зовсім не так. Кислота, яка з’являється на зубах після того, як ви поїли, повинна природно змиватися слиною. Дія щітки цьому перешкоджає, адже допомагає кислоті проникати вглиб зуба, і коли це триває постійно — розвивається карієс. Фахівці клініки VINIR радять зачекати годину, перш ніж приступати до чистки зубів, а до того ви можете прополоскати рот водою.

 

Солодкі газованки, соки й солодощі. З огляду на великий вміст цукру солодке завдає нищівного удару зубній емалі. Назавжди відмовитися від солодких напоїв і цукерок навряд чи вдасться, однак припинити вживати їх непомірно — саме те, що потрібно. 

 

Який день без кави?! Кофеїн — улюблена звичка більшості людей. Та якщо ним зловживати, то й пожовтіння емалі та зниження рівня кальцію швидко дадуться взнаки. Усе добре в міру — радимо пити каву та кавові напої не частіше як один раз на день і чистити зуби за годину після випитої чашки.

 

Жувати гумки — і корисно, і ні. Якщо гумку без вмісту цукру жувати не довше як 5 хвилин після прийому їжі, то вона зробить порожнину рота «менш кислою» — це допоможе вберегти емаль. Тоді як ненормоване жування солодких гумок лише наблизить утворення карієсу. 


Які ще причини утворення карієсу?

 

  • недостатня гігієна ротової порожнини;
  • неякісна зубна щітка, яку ще й не часто замінюють;
  • брак фтору та кальцію в організмі.

 

Уникнути карієсу в ХХІ столітті — можливо?

 

З усіх усюд нашим зубам загрожують різні недуги. І на сто відсотків запобігти карієсу, на жаль, не вдасться, а от знизити ризик — цілком можливо. 

 

У клініці VINIR ми рекомендуємо дотримуватися кількох простих правил: 

 

  • чистьте зуби двічі на день (вранці та ввечері);
  • змінюйте зубну щітку кожні 3 місяці (або після одужання від гострих респіраторних захворювань);
  • після чищення зубів користуйтеся ополіскувачами із вмістом хлоргексидину;
  • не зловживайте продуктами із високим вмістом цукру (газованки, соки, цукерки);
  • відвідуйте стоматолога двічі на рік!  

 

Регулярні огляди в стоматолога допоможуть виявити утворення карієсу ще на ранній стадії! 

 

Діагностували карієс: як його лікувати?

 

У клініці VINIR перед початком лікування ми визначаємо стадію карієсу. Розрізняють поверхневий, серединний та глибокий карієс.

 

За масштабністю ураженої ділянки розрізняють поверхневий, серединний та глибокий карієс. Кожен з них лікують за однаковою схемою: спочатку спеціаліст видаляє уражені тканини, а потім реставрує зуб матеріалом, що відповідає кольору твердих тканин. Важливо, щоб форма реставрації відповідала анатомічній формі зуба, адже без цього його функціональність втратиться.

 

Бувають і складні ситуації, коли карієс зачіпає м’які тканини чи пульпу, тоді ми беремося за депульпування

 

А коли через руйнівну дію глибокого карієсу відновити зуб вже не вдається, наші фахівці усе одно знайдуть спосіб зробити вашу усмішку бездоганною — для цього пропонуємо дентальну імплантацію або художню реставрацію зубів


Не забувайте про своєчасні огляди в стоматолога, дотримання правил гігієни та рекомендацій з догляду за зубами — і карієс не загрожуватиме вам. 🙂

Записуйтеся на огляд до стоматологічної клініки VINIR за телефоном: +38 (067) 716 29 85.