image
Новина
Чи можна вирівняти зуби вінірами?
Дата публікації: 27 серпня

Дехто з пацієнтів уявляє, що встановлення вінірів — це розв’язання усіх проблем: і зуби можна вирівняти, і покращити усмішку. Вініри й справді здатні кардинально змінити вигляд вашої усмішки та зробити її красивою і природною. Втім, вони не замінюють ортодонтичного лікування. Чому — пояснюємо далі у блозі.

За яких умов можна ставити вініри?

Немає якихось спеціальних показань до встановлення. Цей спосіб реставрації підійде вам, якщо:

  • зуби пошкодилися внаслідок травм або різних захворювань;
  • ви хочете приховати вроджені дефекти, як от міжзубні проміжки;
  • просто соромитеся своєї усмішки через плями чи жовтий колір і мрієте, аби вона була біленькою, як з обкладинки глянцю.

У таких випадках до передньої сторони зубів фіксують тоненькі накладки-пелюстки. Для цього потрібно попередньо обточити зуби на кілька десятих міліметра, аби вони не виглядали надто великими. Накладки ідеально повторюють форму й колір ваших рідних зубів, тому усмішка виглядає красиво і природно. 

Звичайно, перш ніж планувати таку реставрацію, лікар проведе ретельний огляд та визначить, чи можна ставити вініри у вашій ситуації. Протипоказань небагато і зазвичай якщо вони й є, то потребують попереднього лікування, наприклад, карієс чи захворювання ясен. Те саме стосується і нерівних зубів через неправильний прикус: спочатку варто розв’язати основну проблему, а потім братися за естетику. 

Для чого іноді перед встановленням вінірів потрібне ортодонтичне лікування?

Якщо коротко — для того, аби вирівняти зубний ряд до максимально хорошого стану перед встановленням вінірів. Чому це важливо? Бо неправильний прикус провокує чимало інших проблем: стирання або поступове руйнування зубів, розвиток захворювань і навіть постійний головний біль. Можна звісно більше обточити зуби й таки встановити вініри, і це роблять у деяких клініках. Втім, ми у клініці VINIR такого не робимо і вам не рекомендуємо — здоров’я значно важливіше. 

При мінімальному обточуванні проблем не виникає: накладки щільно прилягають до зуба й зовсім не відчуваються. Якщо ж зі здорового зуба залишити тонку «ниточку», ще й не усунути інших проблем — ніхто не зможе дати гарантій, що вініри послугують вам довго. То чи варто так ризикувати?

Рекомендуємо звернутися до фахівців, які зможуть зважити всі «за» і «проти», скласти детальний план лікування, пояснити вам усі його етапи та ювелірно виконати роботу. За це залюбки візьмуться у клініці VINIR, адже сама назва говорить про наш основний профіль. На рахунку спеціалістів сотні оновлених усмішок та задоволених пацієнтів — звертайтеся і ви!  

Записуйтеся за телефоном: +38 (067) 716 29 85