image
Новина
Чому імплантація потребує ретельного плану лікування
Дата публікації: 13 серпня

Здавалося б, замінити втрачений зуб — це дуже просто. Приходиш в клініку, а там стоматолог фіксує у ясна одну із сотень універсальних «заготівок».

По-перше, жоден кваліфікований стоматолог не поставить дентальний імплантат з коронкою, яка виготовлена не за індивідуальними параметрами. А по-друге, точне місце фіксації штифта, який закріплюють у щелепну кістку, обирається внаслідок численних досліджень.

Більше про те, як відбувається імплантація та чому у VINIR не працюємо без чіткого плану дій, читайте далі у блозі.

Етап 1. Перша консультація та окреслення бажаного результату

Під час стартового візиту ми оглядаємо ротову порожнину пацієнта, збираємо анамнез та дізнаємося, яким має бути бажаний результат. Вже на цьому етапі спеціаліст може поділитися з вами прогнозом подальшого плану лікування. Точний план дій можемо скласти лише після того, як отримаємо детальні результати діагностики.

Перед імплантацією рекомендуємо пацієнтам пройти:

  • клінічний огляд (заміри, фотографії, оцінка прикусу та стану зубів);
  • рентген (панорамний та точкові знімки); 
  • процедуру виготовлення зліпків;
  • оцінку щелепної кістки (зокрема за результатами УЗД).

Етап 2. Вибір конструкції та вибір місця фіксації штифта

Матеріал, виробник, кут нахилу штучного кореня — на цьому етапі хірург вже може дати свою рекомендацію щодо цих питань та запропонувати вам оптимальні варіанти. У VINIR найчастіше фіксуємо пацієнтам титанові штифти корейського, німецького, швейцарського та українського виробників.

Втім, за індивідуального несприйняття певного матеріалу ми завжди можемо підібрати альтернативу. 

Після вибору конструкції переходимо до моделювання фіксації штифта. В деяких ситуаціях найбільше часу йде саме на визначення оптимального положення та кута нахилу імплантату. Важливо, щоб готова конструкція за принципом навантаження була природною та не заважала щелепі функціонувати правильно. 

Етап 3. Імплантація

Процедуру проводимо з місцевим знеболенням або під час медикаментозного сну (наркоз, за якого людина засинає під дією препарату, а щойно його перестають вводити, пацієнт прокидається). Існує кілька варіантів імплантації:

  1. Імплантація без навантаження, за якої ми фіксуємо лише штифт та залишаємо його без навантаження на весь час приживлення.
  2. Імплантація з негайним навантаженням. Під час однієї процедури можемо видалити залишки зруйнованого зуба, зафіксувати імплантат та навантажити його тимчасовим зубом, який замінимо на постійний через кілька місяців.

Етап 4. Загоєння

На етапі приживлення імплантату пацієнти часто розслабляються та гадають, що все вже позаду. Та ми наполегливо рекомендуємо запам’ятати рекомендації з догляду та ретельно їх дотримуватися. Від того, як ви будете навантажувати імплант, доглядати за ним та за організмом загалом, залежить результат. Якщо імплантат почне оголюватися, то повернути його на місце стане неможливо.

Етап 5. Заміна тимчасового зуба на постійний

На відміну від коронки, з якою пацієнт ходить протягом періоду приживлення, постійний штучний зуб витриваліший, красивіший та більше підходить пацієнтам за тоном і формою. Матеріали для постійних зубів обираємо залежно від потреб та бажань пацієнта й за рекомендацією лікаря.

Етап 6. Огляд та обслуговування конструкції

Кожні 6 місяців проводимо професійну гігієну ротової порожнини, а раз на 1-1,5 роки знімаємо конструкцію для очищення та огляду техніком. Кожні 7-10 років замінюємо акрилові штучні зуби на нові без повної заміни протеза. Керамічні зуби слугують довше, однак і реставрувати їх складніше.

Імплантація зубів — це комфортна стоматологічна процедура, а проте вона вимагає чимало зусиль і від команди стоматологів та техніків, і від пацієнта. У VINIR зробимо все, щоб ви отримали бажану усмішку, про яку так довго мріяли!Хочете імплантувати зуби з комфортом та насолоджуватися результатом багато років? Записуйтеся до стоматологічної клініки VINIR за телефоном: +38 (067) 716 29 85