image
Новина
Чому мостоподібний протез — тортура для ваших батьків
Дата публікації: 30 липня

У часи Радянського Союзу стоматологічне лікування не вирізнялося індивідуальним підходом та комфортом, тож до стоматолога йшли вже тоді, коли припекло.

Внаслідок такого підходу чи не більшості пацієнтів 50+ років вже провели протезування (або воно їм потрібне зараз). Найчастіше для відновлення зубів таких пацієнтів використовували протезування коронками або мостоподібними конструкціями. Більше про це, що таке міст, як він відчувається та чи варто його встановлювати, читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Що таке мостоподібний протез

Це конструкція, яка має форму 3-4 зубів. Два крайні елементи — кріплення у формі двох опорних коронок, які фіксуються на здорові сусідні зуби від втраченого. Так, щоб надійно зафіксувати таку конструкцію, доведеться обточити два здорові зуби під коронки.

Що отримує пацієнт натомість:

 • порівняно естетичне відновлення усмішки (мостоподібний протез на передні зуби — не найкраще рішення);
 • протез, яким дуже складно жувати (є тиск на ясна);
 • збільшене навантаження на опорні зуби;
 • конструкцію з терміном придатності до 10 років.

Але і не без переваг: цільнолитими мостоподібними протезами можна водночас замінити аж до 4 зубів за раз. А втім, про комфортне жування такою конструкцією не йдеться — міст не передбачає коректного навантаження на ясна.

Протипоказання до встановлення мостоподібного протеза

Вам не встановлять міст, якщо: 

 1. Відсутні понад 4 зуби підряд у ряду. 
 2. Є патології прикусу, за яких пацієнтові знадобиться ортодонтичне лікування.
 3. Складна форма пародонтиту, за якої без належного лікування ви ризикуєте втратити ще й інші зуби.
 4. Патологічне стирання зубів. В такому разі спочатку усуваємо причину стирання, а потім переходимо до встановлення протезів.

Чому мостоподібний протез — не найзручніший метод відновлення усмішки

По-перше, метод передбачає незворотне «поранення» опорних зубів — видалення нервів та обточування під коронки буде травматичним. Вони ніколи не повернуть собі форму. Навіть якщо згодом пацієнт вирішить встановити імплантат, без реставрації опорних зубів не обійтися.

По-друге, мостоподібне протезування — не для пацієнтів з чутливими яснами. Тиск на штучний зуб буде, а тим паче якщо під міст забиватиметься їжа.

Повернути зуб і комфорт: який метод лікування потрібен

Ми не втомлюємося повторювати, що найкращий метод відновлення втраченого зуба — це дентальна імплантація. У щелепну кістку на місці втраченого зуба фіксують імплантат, а потім за допомогою спеціального кріплення приєднують до нього коронкову частину.

В результаті пацієнт отримує:

 • надійне відновлення одного або кількох зубів;
 • конструкцію, яка слугуватиме понад 20 років;
 • заміну зуба, якою комфортно жувати;
 • відновлене рівномірне навантаження на зубний ряд;
 • зуб, який один в один повторює форму й тон сусідніх.

У клініці VINIR ми відновлюємо зуби різними методами, та завжди рекомендуємо вам насамперед ті, які будуть найменш травматичними та найбільш комфортними. Повернемо вам втрачені зуби та можливість жувати й усміхатися вільно!Щоб зробити перший крок до своєї оновленої усмішки, записуйтеся до клініки VINIR за телефоном: +38 (067) 716 29 85