Під час холодів нам хочеться зігрітися чимось гаряченьким, а влітку — охолодитися. Та варто лише зробити ковток гарячого чаю чи відкусити шматок морозива — і халепа: зуби наче розриваються від болю. А буває й так, що лише вдихаєте повітря — і вже відчуваєте дискомфорт. Знайомо?
Якщо так, «вітаємо»: це гіперестезія емалі, або підвищена чутливість зубів. Зазвичай люди не звертають на неї уваги, доки не «припече», а даремно. Чутливість зубів може бути й самостійним явищем, і другом карієсу, ерозії емалі чи пародонтальних захворювань. Чому вона виникає та що з цим робити — читайте далі.
Причини виникнення чутливості зубів
Механізм виникнення гіперестезії простий: зубна емаль стає тоншою і відкриває маленькі канали, які розташовані в дентинному шарі. Ці канали ведуть до пульпи й зубного нерва, і, якщо вони оголені, будь-який внутрішній подразник викликає дискомфортні відчуття та біль. Ми виділили три основних причини.
Реакція зубів на холодне-гаряче також може бути наслідком запалення зубного нерва чи пульпи. Якщо біль не проходить протягом кількох днів, а ясна підпухли — це ознака абсцесу (серйозний запальний процес) і вам необхідно терміново звернутись до лікаря.
Як позбутися чутливості зубів
Лікування призначають після визначення причини підвищеної чутливості зубів. Спочатку ми у VINIR проводимо загальний огляд ротової порожнини, виявляємо та усуваємо пошкодження зубів: дефекти емалі, карієс, пульпіт, зубний камінь. Після цього наносимо на зуби ремінералізувальні препарати або спеціальний лак, який закриває мікропори в зубній емалі. Завдяки високому вмісту фтору, вони підвищать поріг чутливості нервових волокон і наситять тканини фосфором, кальцієм і магнієм.
Якщо ж ваш випадок потребує серйознішого лікування, фахівці клініки VINIR детально проконсультують вас щодо плану процедур і підберуть оптимальний варіант усунення чутливості зубів.
Профілактика гіперестезії зубів
Що потрібно робити, аби запобігти виникненню надмірної чутливості зубів? Ось кілька простих, але дієвих порад:
Головне — не зволікайте та відразу звертайтесь за допомогою, особливо якщо відчуття гіперестезії повторюється. Ми у стоматологічній клініці VINIR допоможемо виявити причини виникнення проблеми та скласти оптимальний план виходу з неприємної ситуації. І пам’ятайте, що профілактика — найприємніший метод зберегти ваше здоров’я!
Для запису телефонуйте: + 38 (067) 716 29 85