image
Новина
Чутливість зубів: чому вона з’являється та як її позбутися
Дата публікації: 29 січня

Під час холодів нам хочеться зігрітися чимось гаряченьким, а влітку — охолодитися. Та варто лише зробити ковток гарячого чаю чи відкусити шматок морозива — і халепа: зуби наче розриваються від болю. А буває й так, що лише вдихаєте повітря — і вже відчуваєте дискомфорт. Знайомо? 

Якщо так, «вітаємо»: це гіперестезія емалі, або підвищена чутливість зубів. Зазвичай люди не звертають на неї уваги, доки не «припече», а даремно. Чутливість зубів може бути й самостійним явищем, і другом карієсу, ерозії емалі чи пародонтальних захворювань. Чому вона виникає та що з цим робити — читайте далі. 

Причини виникнення чутливості зубів

Механізм виникнення гіперестезії простий: зубна емаль стає тоншою і відкриває маленькі канали, які розташовані в дентинному шарі. Ці канали ведуть до пульпи й зубного нерва, і, якщо вони оголені, будь-який внутрішній подразник викликає дискомфортні відчуття та біль. Ми виділили три основних причини.

  • Неправильне харчування. Якщо організм не забезпечений необхідними речовинами та мінералами, потрібними для підтримання нормального стану емалі, це впливатиме на її чутливість. А надмірне споживання солодощів, газованих напоїв та кислих продуктів призводять до руйнування захисного шару.
  • Жорстка зубна щітка і зубні пасти з абразивними елементами механічно пошкоджують емаль, провокують атрофію тканин ясен, внаслідок якої може оголитись шийка зуба. 
  • Недотримання правил гігієни під час догляду за ротовою порожниною та несвоєчасне звернення до лікаря при виникненні проблем із зубами — ще одна причина болісних відчуттів.

Реакція зубів на холодне-гаряче також може бути наслідком запалення зубного нерва чи пульпи. Якщо біль не проходить протягом кількох днів, а ясна підпухли — це ознака абсцесу (серйозний запальний процес) і вам необхідно терміново звернутись до лікаря.

Як позбутися чутливості зубів

Лікування призначають після визначення причини підвищеної чутливості зубів. Спочатку ми у VINIR проводимо загальний огляд ротової порожнини, виявляємо та усуваємо пошкодження зубів: дефекти емалі, карієс, пульпіт, зубний камінь. Після цього наносимо на зуби ремінералізувальні препарати або спеціальний лак, який закриває мікропори в зубній емалі. Завдяки високому вмісту фтору, вони підвищать поріг чутливості нервових волокон і наситять тканини фосфором, кальцієм і магнієм. 

Якщо ж ваш випадок потребує серйознішого лікування, фахівці клініки VINIR детально проконсультують вас щодо плану процедур і підберуть оптимальний варіант усунення чутливості зубів.

Профілактика гіперестезії зубів

Що потрібно робити, аби запобігти виникненню надмірної чутливості зубів? Ось кілька простих, але дієвих порад:

  • Дбайте про повноцінну гігієну ротової порожнини. Це означає не лише ретельно чистити зуби мінімум двічі на день, але й правильну техніку чищення. Користуйтеся щітками середньої або м’якої жорсткості, які не травмують ясна й тканини зуба, а при виборі зубної пасти вибирайте категорію для чутливих зубів.
  • Додайте до свого раціону корисні харчові продукти. Особливо ті, які містять фосфор і кальцій (наприклад, 20 грамів твердого сиру містять потрібну для організму норму). Обмежте вживання кислих фруктів, ягід і свіжих соків та не забувайте полоскати рот після їди.
  • Регулярно відвідуйте стоматолога. Фахівець клініки VINIR складе для вас індивідуальний план лікування та профілактики стоматологічних захворювань. А також призначить за потреби курс ремінералізувальної терапії для відновлення структури здорової емалі. Для профілактики допоможе також підібрати ефективний засіб від чутливості зубів, який надійно захищатиме зубну емаль від пошкоджень. 

Головне — не зволікайте та відразу звертайтесь за допомогою, особливо якщо відчуття гіперестезії повторюється. Ми у стоматологічній клініці VINIR допоможемо виявити причини виникнення проблеми та скласти оптимальний план виходу з неприємної ситуації. І пам’ятайте, що профілактика — найприємніший метод зберегти ваше здоров’я! 

Для запису телефонуйте: + 38 (067) 716 29 85