image
Новина
Чи можна лікувати зуби під час вагітності
Дата публікації: 12 жовтня

Здавалося б, у цей період варто перейматися лише здоров’ям майбутнього малюка. Та організм майбутньої мами також дуже вразливий, й особливо це стосується здоров’я зубів, яке так часто «здає позиції» саме під час вагітності.

То що ж робити, якщо заболів зуб? Чи можна проходити планове лікування зубів під час вагітності? Як це впливає на дитину? Про це та інше читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Коли варто навідатися до стоматолога?

В ідеалі — ще перед зачаттям дитини. Під час планового огляду стоматолог виявить всі ймовірні чинники ризику для здоров’я зубів та можливості усунути їх.

Однак не завжди вдається полікувати зуби ще до вагітності. То невже доведеться терпіти ще 9 місяців? Ні, за показань лікувати зуби можна і треба невідкладно. Зуб, який ви не лікуєте, щоб «не зашкодити дитині», — це шлях до розвитку інфекції, яка ослаблює весь ваш організм.

Тож якщо ви не встигли полікувати зуби до вагітності, а вони болять, не варто чекати народження дитини. Головне — обрати оптимальний час і підхід до лікування.

Ранні терміни вагітності: чи можна лікувати зуби

Під час стоматологічного втручання протягом першого триместру лікарі рекомендують утриматися від використання медикаментів та виготовлення рентгенівських знімків зубів. Це зумовлено тим, що в цей період у плоду відзначається висока чутливість до токсинів. Втім, якщо рентген таки необхідний, під час виготовлення знімка на маму вдягнуть спеціальний фартух, який захищає маля від впливу радіації.

Якщо у вагітної неглибоке ураження зуба, то їй порекомендують лікування без анестезії. А от із лікуванням пульпіту чи періодонтиту краще почекати, якщо, звісно, немає загострення з больовим синдромом чи гнійними виділеннями. Адже депульпування — процедуру видалення нерва, яка передбачає знеболювання, — краще не проводити без крайньої потреби.

Другий триместр — саме час починати стоматологічне лікування!

В цей час можна проводити повноцінне лікування більшості захворювань зубів, які вам дошкуляли. 

Кваліфікований стоматолог підбере для вас анестезію, антибактеріальні та інші препарати з урахуванням їхнього впливу на здоров’я вашого малюка. На цьому ж етапі доцільно провести професійну гігієну зубів, адже відразу після народження дитини вам буде не до візитів до стоматолога.

Третій триместр: витримайте паузу у стоматологічному лікуванні

На пізніх термінах вагітності майбутня мама швидше втомлюється, а її організм вже не такий стійкий до подразників, як раніше, тож варто уникати зайвих втручань. Зокрема — стоматологічного, яке можна відкласти на потім.

Використання наркозу під час лікування зубів у цей час — також погана ідея, адже матка в цей період є особливо чутливою до будь-яких зовнішніх чинників. Втім, якщо лікування зубів необхідне та не викликає у вас хвилювань — строгої заборони немає.

«А знеболювальне можна?»   

За потреби та показань стоматологічне лікування під час вагітності можна проводити з місцевою анестезією, яка мінімально впливатиме на здоров’я майбутньої мами та її малюка.

Процедури, які передбачають використання знеболювального, вам рекомендуватимуть пройти під час другого триместру, — в цей час це найбільш безпечно для дитини. Правильно підібрані препарати діють лише в ділянці, яку обробляють, і не проникають в глибокі тканини та кровоносну систему. Потрапляння хімічних речовин до плаценти чи дитини виключене.

Серед анестетиків, що дозволені для вагітних, —  ультракаїн, альтрифрин, убістезин, альфакаїн, а для усунення зубного болю після лікування пацієнтам рекомендуємо парацетамол.

Ми вважаємо, що найчастіше краще застосувати анестетик, ніж змушувати майбутню маму переживати стрес, страх перед болем та інструментами у кабінеті лікаря.

Які стоматологічні процедури варто відкласти на потім:

  • Дентальна імплантація передбачає приймання різноманітних лікарських засобів, виготовлення рентгенівських знімків і тривалий період відновлення. Такі ризики — зовсім не те, що потрібно організму майбутньої мами.
  • Встановлення вінірів і відбілювання. Емаль й без цього може бути ослаблена у зв’язку з вагітністю. Навіщо травмувати її ще більше? Втім, у низці випадків стоматологи все ж дозволяють встановлювати вініри навіть під час вагітності.
  • Видалення зубів. Це операція, яка суттєво навантажує організм — він прагне якомога швидше загоїти рану. Якщо ситуація не критична та не потребує негайного втручання, краще почекати народження малюка, а лише тоді видаляти зуби.

У клініці VINIR завжди тримаємо баланс між необхідністю лікування та ризиками, які воно несе. Якщо стоматологічне втручання невідкладне, зробимо все, щоб лікарські маніпуляції та дія знеболювального препарату не шкодили вашому організму.

Використовуємо лише сучасні анестетики та інструменти, які дозволяють звести масштаби стоматологічного втручання до мінімуму.

Ми подбаємо про здоров’я вашої усмішки без загрози для вас і вашого малюка!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85