image
Новина
Ендодонтичне лікування: як відбувається процес і в чому складність
Дата публікації: 26 квітня

Коли доходить до лікування кореневих каналів, то навіть ті, хто не бояться стоматологів, починають хвилюватися. Ще б пак, якщо звичайне пломбування — це «квіточки», то ендодонтія — «ягідки» в плані дискомфорту під час лікування. 

Принаймні так було 10-15 років тому, адже вибір анестетиків був доволі обмеженим. Що ж змінилося сьогодні? Більше про це читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Що таке ендодонтичне лікування 

Це лікарське втручання до системи кореневих каналів зубів, яке дозволяє уникнути втрати зуба та подальшої дентальної імплантації

Щоб результат лікування каналів був довговічним та якісним, варто дотримуватися кількох умов:

  • використовувати лише якісні матеріали та інструменти;
  • ретельно досліджувати всю систему кореневих каналів;
  • неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Як лікуємо кореневі канали у клініці VINIR

Ми працюємо за ретельно продуманим протоколом лікування, який складається з таких етапів:

  1. Діагностика. Ретельно оглядаємо ротову порожнину, збираємо анамнез та перевіряємо життєздатність зуба й потенціал лікування.
  2. Оцінка ситуації та складання плану лікування. Залежно від стану зуба приймаємо рішення щодо плану дій. Якщо зуб ще можна зберегти, прописуємо план лікування.
  3. Підготовка до проведення ендодонтичного лікування. В рамках цього етапу лікуємо всі уражені карієсом порожнини, які не зачіпають кореневий канал, що потребує втручання. За потреби проводимо і професійну гігієну ротової порожнини.
  4. Безпосереднє проведення ендодонтичного лікування. Вводимо знеболювальний препарат, а після цього відкриваємо каріозну порожнину та пульпарну камеру, через яку матимемо повний доступ до роботи з ураженою ділянкою. Далі видаляємо нервовий пучок та досліджуємо довжину і структуру кореневих каналів. Це необхідно, щоб не пропустити жодного відгалуження каналу під час пломбування та звести до мінімуму ймовірність розвитку ускладнень чи рецидиву.
  5. Відновлення коронкової частини зуба. Найчастіше після дослідження та очищення всіх каналів ставимо постійну реставрацію, щоб запобігти потраплянню мікроорганізмів до каналу. І лише в окремих випадках, коли з каналу виділяється рідина чи кров, ставимо ліки з вмістом кальцію або протизапальний засіб на кілька днів. Для відновлення коронкової частини зуба переважно використовуємо не композит, а кераміку, яка за своїми характеристиками максимально схожа на натуральні тканини зуба. Реставрацію відтворюємо з урахуванням всіх анатомічних особливостей зуба, тож різниці у жуванні ви не помітите.
  1. Огляд. Після лікування рекомендуємо проходити контрольний огляд принаймні раз на 6 місяців. Щоб упевнитися, що запальний процес ліквідований, на перший контрольний огляд потрібно прийти з рентгенівським знімком.

У чому складнощі ендодонтичного лікування?

Лікування кореневих каналів — це поступовий процес, в якому важливо бути дуже уважним на кожному етапі. Пропустиш крихітну ділянку каналу — і ймовірність рецидиву різко зростає. 

Щоб такого не трапилося, у клініці VINIR використовуємо сучасні нікель-титанові інструменти та мікроскоп, з якими ймовірність щось пропустити зводиться практично до нуля.

Для надійного пломбування каналів використовуємо гарячу гутаперчу, яка у рідкому стані щільно заповнює канали.

Більше про те, як ми працюємо та як відчувається таке лікування, читайте у блозі: https://vinir-clinic.ua/news/why-a-toothache-is-not-a-reason-to-remove-a-nerve/

Надаємо стоматологічні послуги широкого спектра: профілактика, пломбування, реставрація, протезування, ортодонтія, ендодонтія та імплантація. З нами ваша усмішка у надійних руках!

Якщо потрібен профілактичний огляд чи сильний зубний біль турбує вас зараз, не зволікайте з візитом до клініки VINIR. Ми подбаємо про те, щоби втручання було мінімальним, а результат — максимальним!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85