image
Новина
П’ять корисних пристосувань для покращення домашньої гігієни рота
Дата публікації: 21 липня

Здавалося б, для правильного догляду за зубами достатньо використовувати щітку та пасту двічі на день. Однак у XXI столітті асортимент пристосувань для покращення гігієни ротової порожнини значно збільшився.

Детальніше про те, що це за товари, чим вони корисні та як їх використовувати, читайте далі у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Наліт між зубами? Вам потрібен флос!

Зубна нитка — ефективний інструмент для очищення нальоту у важкодоступних ділянках. Щоб очистити всі міжзубні проміжки, потрібно відірвати нитку довжиною 35-40 сантиметрів та провести нею у натягнутому стані між всіма зубами. Рухатися потрібно від ясен до краю зубів, при цьому варто уникати контакту нитки з міжясеневими сосочками.

Йоржики — безпечна альтернатива зубочисткам

Це невеличкі щіточки, які бувають різної форми та розміру. Їх використовують для очищення великих міжзубних проміжків. Пацієнтам із встановленими дентальними імплантатами чи брекетами використовувати йоржики потрібно обов’язково. Щіточку слід мити з милом після кожного використання та змінювати раз на 2-3 тижні.

Не зубами єдиними: як почистити язик

Для очищення нальоту з язика використовують спеціальну поверхню на зубній щітці або скребок.

З допомогою останнього позбутися нальоту можна швидше та ефективніше. Язик потрібно чистити від кореня до кінчика, а скребок — промивати після кожного проведення.

Іригатор: кому без нього не обійтися

Цей прилад дозволяє змити залишки їжі та нальоту з важкодоступних ділянок зубів за допомогою потужного струменя води. Очищення іригатором корисне і для ясен, адже м’яко їх масажує та стимулює кровообіг. На початку рекомендуємо обирати середню потужність приладу, а згодом — орієнтуватися на свої відчуття. Зверніть увагу на температуру води, якою наповнюєте резервуар іригатора. Щоб очищення було комфортним, її температура повинна залишатися в діапазоні 30-60 градусів.

Для пацієнтів, які носять брекети, мають коронки або мостоподібні протези, іригатор — річ обов’язкова.

Добре чистите зуби? Перевірте з таблетками для виявлення нальоту!

Вони використовуються після чищення зубів з метою виявлення ділянок, в яких наліт зберігся. Таблетку слід ретельно жувати протягом 40-60 секунд, потім сполоснути рот теплою водою. Наліт, що зберігся, буде зафарбований в рожевий або синій колір.

Такі таблетки стануть в пригоді людям з неправильним прикусом, нерівними зубами, брекетами чи дентальними імплантатами.

У комплексі всі ці пристосування допоможуть суттєво вдосконалити домашню гігієну ротової порожнини. Однак це не скасовує потребу у професійній гігієні в кабінеті стоматолога.

Пацієнтам клініки VINIR ми рекомендуємо відвідувати стоматолога двічі на рік. Регулярні огляди дозволять виявити проблеми із зубами та яснами своєчасно та не допустити появи серйозних патологічних станів ротової порожнини.

Турбуйтеся про здоров’я своїх зубів комплексно та не відмовляйтеся від новинок, які полегшують гігієну ротової порожнини.

За професійною турботою про вашу усмішку звертайтеся у клініку VINIR. Пам’ятайте, що несоромно просити лікаря про консультацію: він усе підбере, продемонструє та навчить чистити зуби за допомогою будь-якого пристосування. Ми пропонуємо багатоетапну професійну чистку зубів, яка не залишить нальоту та карієсу жодного шансу!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85