image
Новина
Реставрація передніх і бокових зубів: від чого залежить якісний результат
Дата публікації: 12 червня

Коли в нас ламається зуб, хочеться якнайшвидше усунути цю проблему й забути про те, що колись доводилося звертатися до стоматолога з цього приводу. У цій статті говоримо про те, як реставрація зубів допомагає повернути усмішку й те, від чого залежить якість цієї процедури. 

Що таке реставрація зуба

Реставрація зуба — це стоматологічна процедура відновлення функцій та естетики усмішки. Існує безліч матеріалів, якими лікар може виконувати реставрацію, й безліч технік. Наприклад, у давнину це були кістки тварин чи мушлі, а сьогодні — композитні матеріали, керамічні мікропротези, які до найменших деталей повторюють форму натурального зуба. І якщо первісні стоматологи використовували для роботи все, що під руку попаде, то сучасні лікарі вчаться спеціальних технік відновлення втраченої частинки усмішки.

Від чого залежить якість реставрації

Те, наскільки добре та природно зуб виглядатиме після реставрації, залежить не лише від матеріалу, з яким працює лікар, а й від майстерності стоматолога.

За словами головного лікаря клініки VINIR Вадима Репецького, тим самим матеріалом можна виконати реставрацію, яка протримається рік, а можна зробити таку, яка слугуватиме й 10 років.

«Сьогодні дуже багато уваги приділяють різним матеріалам для реставрацій — пропонують пацієнту найрізноманітніші пломби, вкладки. Але дуже мало говорять про методику, якою лікар працюватиме. Хоча вона не менш важлива, а в деяких випадках — вирішальна», — зазначає Вадим Репецький.

Реставрація передніх зубів

Коли мова йде про реставрацію фронтальних зон усмішки, лікар насамперед приділяє увагу естетиці. Це художня реставрація зубів. Важливо, щоби стоматолог мав відмінні художні навички, вмів накладати тонкі шари реставраційного матеріалу один за одним, знав, у якій послідовності це робити.

«У цьому випадку від техніки стоматолога залежить, наскільки натуральним буде зуб після завершення роботи. Так, всередину потрібно накладати жовтіший матеріал, ззовні — світліший, а ріжучий край необхідно робити прозорішим. Весь цей комплекс дій у підсумку дасть відчуття природного зуба, адже навіть коли на усмішку падатиме яскраве світло, зуб виглядатиме цілісним і максимально подібним до інших зубів пацієнта», — пояснює Вадим Репецький.

Реставрація бокових зубів

У реставрації бокових зубів питання естетики відходить на другий план. Тут насамперед важлива довговічність і низька «усадка» реставраційного матеріалу. Безумовно, лікар подбає про те, щоб зуб не був надто темним чи, навпаки, занадто білим, аби він візуально не вибивався з зубного ряду. Та оскільки основна функція бокових зубів — забезпечити комфортне та якісне пережовування їжі, лікар повинен зробити все, аби після реставрації вони витримували регулярне навантаження.

«Для бокових зубів є окремі реставраційні матеріали, призначені саме для роботи з ними. Але навіть якщо лікар підбере найбільш відповідний матеріал і не зможе правильно його накласти, це не допоможе довговічності реставрації. Тут без правильної техніки теж нікуди», — зауважує Вадим Репецький.

Відточені мануальні навички лікаря дозволяють правильно, в потрібних місцях і необхідному об’ємі накласти матеріал та приклеїти його до стінки зуба.

Кріплення не менш важливе

Довговічність і якість реставрації залежить не лише від матеріалу, яким її виконують, а й від матеріалу, яким її фіксують. Від того, наскільки адгезив (клей) якісний, наскільки правильно його застосував лікар, залежатиме чутливість після пломбування зубів, а також міцність з’єднання. Якщо це буде дешевий матеріал, а лікар зробить все нашвидкуруч і неуважно, за рік реставрація відклеїться. У цей час між пломбувальним матеріалом і зубом з’явиться темна щілина.

У стоматологічній клініці VINIR працюють стоматологи, які врятували не одну сотню зубів. Ми відповідаємо за якість своєї роботи й підтверджуємо це гарантією на послуги, які надаємо (три роки на реставрації).

Естетична стоматологія — один з наших профілів. Ми виконуємо найскладніші реставрації з індивідуальним підходом до кожного пацієнта. Приватна стоматологія VINIR завжди до ваших послуг!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85