image
Новина
Поганий запах з рота: чому він з’являється та як його позбутися
Дата публікації: 10 листопада

Неприємний запах з рота — проблема, яка впливає не лише на здоров’я зубів людини, а й на її повсякдення. Ще б пак, адже люди підсвідомо приймають рішення на основі ароматів вже багато тисячоліть. Ми тягнемося до приємних запахів та уникаємо поганих.

За такого підходу несвіже дихання може стати серйозною проблемою, яка впливає і на її власника, і на тих, хто його оточує. Незручності виникають із поцілунками, обіймами й навіть з розмовами.

Детальніше про те, як відшукати причину появи неприємного запаху та ліквідувати її, читайте далі у блозі стоматологічної клініки VINIR.

Як з’являється несвіже дихання

Можна відбілити зуби, встановити вініри чи коронки, але без правильного догляду весь ефект піде нанівець, адже з часом неодмінно з’явиться неприємний запах та його наслідки.

Неприємний запах з рота або галітоз — не окреме захворювання, а ознака патології ротової порожнини, дихальної чи травної системи. Несвіже дихання з’являється як наслідок розщеплення сполук, що складаються зі слини та мікроорганізмів ротової порожнини. Залежно від особливостей цих речовин, людина може відчувати неприємний запах, що нагадує: зіпсовані яйця чи капусту, сірку, часник, зіпсований сир чи рибу.

Види галітозу: в чому різниця

Розрізняють кілька видів неприємного запаху з рота:

  • Істинний галітоз — поганий запах, який підтвердили за результатами лікарського обстеження.
  • Псевдогалітоз — ледь помітний запах з рота, який пацієнт сприймає як інтенсивний.
  • Галітофобія — впевненість пацієнта у наявності несвіжого дихання без будь-якого підтвердження.

Причини появи неприємного запаху з рота

Поганий догляд за зубами. У цьому випадку причина в бактеріальному нальоті, який утворюється довкола зубів та між ними. Під час розщеплення він і утворює неприємний запах. Найпростіший спосіб позбутися такого неприємного запаху — використовувати фторовмісну пасту та зубну нитку двічі на день. А ще — регулярно проходити професійну гігієну у кабінеті стоматолога.

Захворювання ясен. Неприємний запах може бути одним із перших ознак захворювання ясен. На ясеневій лінії починає накопичуватися бактеріальний наліт, який може призвести й до запалення та кровоточивості. Якщо не видаляти такий наліт вчасно, одним поганим запахом не відбутися — з часом це може призвести до розвитку гінгівіту.

Зловживання «ароматними» продуктами. Якщо ви часто їсте часник, цибулю, спеції з вираженим смаком або п’єте каву чи алкоголь, то це тимчасово може зіпсувати запах з рота. Він повинен повністю зникнути через 72 години після вживання таких продуктів, однак і звичайна чистка зубів частково має зарадити.

Куріння. Тютюновий дим має стійкий та неприємний запах, а ще він здатен провокувати появу захворювань ясен, які тільки посилюють прояви галітозу.

Сухість в роті. Слина необхідна для природного очищення ротової порожнини. Вона змиває часточки їжі та містить антимікробні речовини, які запобігають поширенню патогенної мікрофлори.

Захворювання носа та горла. Під час вірусних чи бактеріальних захворювань дихальної системи поганий запах з рота — норма. Він зникне, щойно ви одужаєте, а мікрофлора ротової порожнини повернеться у норму.

Захворювання травної системи або радикальна дієта. Прості вуглеводи, швидке розщеплення великої кількості жиру, підвищена кислотність шлункового соку — те, що може спровокувати появу неприємного запаху з рота.

Що ж робити з галітозом

Зазвичай для його усунення потрібно просто змінити стиль домашнього догляду. Важливо очищувати не лише зуби та міжзубні проміжки, а і ясна та язик.

Проблема в тому, що власник неприємного запаху з рота його не відчуває, адже просто до нього звик. Саме тому надзвичайно важливо, щоби хтось повідомив людині про проблему. Тож вчасні огляди у стоматолога — те що треба, аби діагностувати та розв’язати проблему. Лікар діагностує галітоз і допоможе виявити причини його появи.

У клініці VINIR ми не лише проводимо багатоетапну професійну гігієну ротової порожнини, а й обстежуємо:

  • зуби;
  • ясна;
  • язик;
  • слизові оболонки.

Крім цього, рекомендуємо систему домашнього догляду, яка поверне вашій усмішці свіжість, а вам — впевненість у собі. Очищення ротової порожнини — це не лише спосіб позбутися неприємного запаху з рота, а й можливість уникнути проблем із зубами та необхідності лікувати карієс, встановлювати коронки чи навіть дентальні імпланти.

Ми у VINIR переконані: ціна голлівудської усмішки — ретельна гігієна зубів.

Хочете дізнатися, чи з вашими зубами все гаразд? А може, бажаєте відновити функціональність та естетику своєї усмішки? І перше, й друге пропонуємо у клініці ВІНІР.

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85