image
Новина
Хочеться, але колеться: коли не можна встановлювати вініри
Дата публікації: 20 серпня

Останнім часом вініри рекламують так завзято, що чи не кожен, хто звертав на оголошення увагу, замислювався: «А може, й собі встановити?». 

Ще б пак, ідея про те, що всі тріщинки, зазубні, нерівності та жовтизна можуть зникнути вже через кілька годин у стоматолога, зачаровує.

Та чи справді вініри є універсальною послугою, яка підійде усім? Більше про те, кому та чому вони не рекомендовані, читайте далі.

А точно за кілька годин?

Ні, протягом одного візиту вінірів вам не встановлять, адже перед цим потрібно провести діагностику, зрозуміти, якою саме ви бачите усмішку своєї мрії, полікувати карієс (якщо він є) та виготовити накладки на зуби, що сидітимуть як влиті.

А в низці випадків не зможемо поставити вініри взагалі, адже з ними зубам стане тільки гірше. Саме тому кожен запит на встановлення вінірів не обходиться без таких етапів:

 

1. Огляд зубів

 

Якщо є такі, що потребують лікування, то пломбуємо, видаляємо нерви чи проводимо інші маніпуляції, щоби продовжити життя зуба. Якщо є проблеми, які потребують тривалого лікування, спочатку проводимо його, а лише потім повертаємося до питання вінірів.

 

2. Проблеми з яснами

 

Пародонтит та пародонтоз — це патології періодинтиту (все, що оточує зуб: ясна, кругова зв’язка, кишені, кісткова тканина). З ними ви ризикуєте втратити зуби, якщо нічого не робитимете. В такому разі першочергове завдання — запобігти запаленню та оголенню ясен й зберегти зуби, а не покращити естетику. Здоров’я вашої усмішки — пріоритет в роботі клініки VINIR, тож за гострої стадії пародонтиту та пародонтозу відмовляємо у встановленні вінірів.

 

3. Відсутній один або кілька зубів

 

Вініри — це накладки на зуби, а не повна заміна зубів. Якщо у вас відсутні деякі зуби, рекомендуємо спочатку провести дентальну імплантацію, а потім підібрати вініри, які гармоніюватимуть з імплантатами за формою та тоном. Також важливо попередити лікаря, що після імплантації ви встановлюватимете вініри, щоб потім коронка на імплантаті не була чужою серед білесеньких сусідів. 

 

4. Підвищене стирання зубів

 

Щойно жувальні зуби стануть коротшими (а це станеться швидко за суттєвого навантаження), передні з вінірами теж опиняться під загрозою, адже їх фіксують з урахуванням висоти прикусу, який не мав би суттєво змінюватися роками. Тож якщо у вас бруксизм, наполегливо рекомендуємо спочатку усунути його причини (порушення прикусу, стреси тощо), а лише потім встановлювати вініри.

 

5. Великі пломби на передніх зубах

 

Вініри ніяк не зміцнюють зуби, тож якщо у вас є реставрації, які висять на волосинці, то вам потрібні спочатку коронки. І вже відносно коронки стоматолог підбере відповідну форму та тон накладок. Вініри — це результат на майже 20 років, тож аби не переробляти їх вже через перші кілька років, встановлюйте накладки виключно на здорові зуби.

 

6. Заняття видами спорту з високою травматичністю 

 

Якщо ваші зуби регулярно в зоні ризику, то вініри — не найкращий варіант. Хоч вони й витримують навантаження, регулярні удари чи падіння можуть закінчитися плачевно для вашої відновленої усмішки. Якщо ж ви хочете і вініри, і далі займатися спортом, не забувайте завжди використовувати спортивну капу.

Щоб зрозуміти, чи вініри — це ваш спосіб відновлення усмішки, завітайте на консультацію до стоматолога, якому довіряєте. Перед тим як встановлювати накладки, перегляньте зразки його робіт та отримайте відповіді на всі питання, які у вас виникнуть (так, навіть на ті, які здаються дивними).

У VINIR рішення щодо доцільності фіксації композитних чи керамічних вінірів приймаємо лише після огляду та збору анамнезу. Після цього за допомогою цифрової діагностики вимірюємо параметри щелепи та моделюємо форму, положення та тон майбутніх зубів. І нарешті надійно фіксуємо готові накладки, які зроблять вашу усмішку чарівною!

Записуйтеся на консультацію за телефоном: +38 (067) 716 29 85