image
Новина
Протезування: коли, кому та яке
Дата публікації: 05 червня

Встановлення штучних стоматологічних конструкцій, які повністю або частково замінюють втрачені зуби, називають протезуванням. Сьогодні існує чимало видів протезів, які відрізняються за матеріалом, типом фіксації, зручністю, терміном служби тощо.  

Детальніше про те, кому та які протези підійдуть найкраще, говоримо далі у блозі.

Правильно підібраний протез — гарантія комфортного результату

Під час вибору конструкції стоматолог орієнтується на комплекс факторів: як давно були видалені натуральні зуби, в якому стані ясна пацієнта, якого результату після лікування він очікує тощо. Загалом усі конструкції для протезування можна поділити на два типи: знімні та незнімні.

  • Знімне протезування.

Протезування такого типу вважається класичним у стоматології, проте ми впевнені, що вже за кілька років імплантація відвоює позицію першості.

Знімні конструкції використовують і за повної, і за часткової втрати зубів. Для закріплення нейлонових протезів застосовується метод присмоктування, а акрилових — фіксація спеціальними гачками. Останні найчастіше використовують як тимчасову заміну зубів під час приживлення імплантату.

Крім цього, існують й знімні протези на замковій, кламерній та телескопічній фіксації. Такі пристосування забезпечують кращу фіксацію конструкції. 

Перевагою знімного протезування є те, що воно не потребує обточування зубів. Однак і зручність таких протезів доволі умовна. Під ними може накопичуватися їжа, вони погіршують дикцію, підвищують слиновиділення, можуть натирати ясна тощо.

  • Незнімне протезування.

Найпростішою незнімною конструкцією є коронка. Її фіксують на сильно зруйновані зуби, коли пломбу ставити вже пізно.

Крім цього, коронки є частиною мостоподібних протезів. Міст — це конструкція, яка замінює один або кілька відсутніх зубів. З обидвох сторін вона фіксується на опорних коронках.

  • Умовно-знімне протезування.

Якщо ж зуба вже немає, а ставити міст та обточувати здорові зуби — не варіант, стоматолог запропонує вам імплантацію. Спочатку у кістку зафіксують титановий штифт, який замінить натуральний корінь зуба, а потім на нього встановлять штучну коронку. 

За допомогою сучасних методик можна протягом ОДНОГО візиту зафіксувати на 4 імплантатах цілий зубний ряд! Такі зуби не лише виглядають натурально, а й відчуваються як свої.

Зняти коронки на імплантатах може лише лікар з допомогою спеціальних інструментів, тож вони вважаються умовно-знімними конструкціями.

З чого починається протезування у VINIR

Перед виготовленням і встановленням протезів проводимо ретельний огляд ротової порожнини. Якщо є проблеми із зубами чи яснами, то насамперед ліквідовуємо їх, а лише потім переходимо до заміни зубів.

Будь-який метод протезування передбачає виготовлення ортопедичної конструкції у зуботехнічній лабораторії. Протези створюємо на основі тривимірних знімків, які дозволяють спроєктувати штучні зуби, що точно повторюють втрачені.

Якщо ви обрали протезування на імплантатах, перед фіксацією коронки доведеться почекати кілька місяців, аби прижився «новий корінь» вашого зуба. За знімного протезування можна відразу переходити до фіксації конструкції.

Під час вибору методу протезування команда клініки VINIR враховує чимало факторів. Якщо здоров’я пацієнта дозволяє, рекомендуємо протезування коронками на дентальних імплантатах чи натуральних зубах — таке лікування повертає і красу усмішки, і її функціональність.

Якщо ж є протипоказання чи пацієнт надає перевагу знімному протезуванню, запропонуємо найбільш сучасне та ефективне рішення. Наше завдання — гарантувати вам комфортне відновлення усмішки та бездоганний результат. Звертайтеся!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85