image
Новина
Як роки впливають на усмішку людини
Дата публікації: 14 липня

З віком організм починає змінюватися з разючою швидкістю. Однак якщо до змін шкіри, волосся чи постави більшість із нас готові, то зміна зубів стає неприємним сюрпризом. Навіть «голлівудські зуби» з роками змінюються не в кращу сторону.   

То як саме змінюється наша усмішка та чи можна цьому запобігти? Читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Що страждає першим

Старіння зубів пов’язане зі змінами функціонування організму та поступовим збільшенням уразливості до тривалих навантажень, зокрема жування. Зазвичай першими страждають емаль та слизові оболонки ротової порожнини.

Емаль

Поступово вона стає тоншою, більш крихкою та набуває жовтого відтінку. Через стирання емалі змінюється форма зубів. Вже до 40 років вони втрачають до 25 % свої початкової висоти, що й не дивно, адже процес стирання зубів починається вже з часу їхньої появи. А через неправильне харчування, проблеми з прикусом чи погані звички цей показник може збільшуватися в рази.

Слизові оболонки

Вони стають менш еластичними, тоншими та вразливішими. Поступово порушується мікроциркуляція крові, тож процеси загоєння займають набагато більше часу.

Крім цього, зменшується слиновиділення. Слина не омиває зуби належним чином і не нейтралізує кислоти, які виробляють бактерії зубного нальоту. Через це поступово починають пошкоджуватися тверді тканини зубів.

Старіють зуби? Старіє й обличчя!

З віком в архітектурі обличчя порушується принцип «золотого перетину». Зуби стають коротшими. Вкорочені різці погіршують естетику усмішки, а через стирання бокових зубів знижується прикус. Внаслідок цього повністю змінюється нижня третина обличчя: носогубні складки та зморшки довкола губ стають більшими, а підборіддя — меншим.

Старіння зубів — ще один крок до патології зубів та ясен

Остеопороз

Через порушення білкового та мінерального обміну може розвиватися остеопороз — підвищена ламкість кісток. За цього захворювання руйнування кісткової тканини відбувається швидше, ніж вона встигає утворюватися. Найчастіше така проблема виникає у літньому віці. 

Рецесія ясен

З віком поступово відбувається зниження об’єму ясен та оголення шийки та коренів зубів. Це призводить не лише до естетичних проблем, а й до серйозних захворювань: карієсу та клиноподібних дефектів.

Клиноподібні дефекти зубів

Це ураження у вигляді клину біля самої шийки зуба. Це захворювання швидко прогресує без явних больових відчуттів. Найчастіше такий дефект з’являється через неправильний прикус або тривалу відсутність зубів.

Як зберегти здоров’я зубів до глибокої старості

Процес старіння неможливо зупинити, втім його реально сповільнити, якщо правильно піклуватися про себе. Щоб зуби залишалися здоровими та красивими, ми у клініці VINIR рекомендуємо:

  • ретельно стежити за гігієною ротової порожнини;
  • харчуватися правильно;
  • займатися фізичною активністю, гуляти на свіжому повітрі;
  •  двічі на рік відвідувати стоматолога.
  • обирати спеціаліста, який під час лікування правильно відновлює всі анатомічні особливості зуба.

Сучасні стоматологічні методи дозволяють приховати прояви старіння зубів, однак вони будуть відрізнятися від тих, що рекомендують молодшим пацієнтам. Якщо для відновлення усмішки в молодості достатньо буде відбілювання, то з віком знадобиться зовсім інший підхід.

Насамперед ми рекомендуємо не ігнорувати втрату зубів. Подбайте про заміну видаленого зуба протягом найближчих місяців. Так ви уникнете атрофії кісткової тканини, ослаблення ясен та оголення коренів зубів. Дентальна імплантація — один з основних профілів нашої клініки, тож навіть якщо ви вважаєте свій випадок безнадійним, будьте певні, ми знайдемо та запропонуємо вам ефективне рішення.

Якщо ж всі зуби на місці, а естетику хочеться вдосконалити, ми пропонуємо реставрацію зубів вінірами. Вони допомагають повернути стертим зубам гармонійну довжину, об’єм та прибрати тьмяність. У клініці VINIR створимо для вас вініри, які гармонійно доповнюватимуть архітектуру вашого обличчя та виглядатимуть природно.

Старіння — не перепона для того, щоб мати бездоганну усмішку, яка тішитиме вас щодня. Звертайтеся — команда VINIR завжди до ваших послуг!

Записуйтеся за телефоном: +38 (067) 716 29 85