image
Новина
Імплантація для тих, кому за 50? Легко й те, що треба!
Дата публікації: 28 липня

Не наважуєтеся на імплантацію, бо боїтеся, що організм не витримає навантаження або імплант не приживеться? У цьому блозі ми розвіємо міфи та розповімо, чи безпечно людям старшого віку робити імплантацію, в чому її особливості та як імпланти можуть покращити якість життя.

Імплантація зубів та її основні етапи

Імплантація — це хірургічна операція, яка допомагає відновити усмішку. За одну процедуру можна встановити один імплант, а можна й кілька — все залежить від потреб пацієнта, його здоров’я, вмінь і навичок лікаря, а також техніки, яку обере фахівець.

Здебільшого людям старшого й похилого віку потрібно одразу встановлювати кілька імплантів. Адже чим старша людина, тим вища ймовірність того, що в неї бракуватиме зубів. Це пов’язано не лише з якістю гігієни ротової порожнини. Причина полягає також у вікових змінах, що відбуваються в організмі. Зуби отримують менше корисних речовин, стираються, старіють, а тому випадають.

Пацієнтам, які втратили практично всі зуби, найкраще підходить імплантація за методом «Все на 4» або «Все на 6». Різниця між ними — в кількості імплантів, які вживлюються: 4 й 6 відповідно. Який саме метод обирати — підкаже лікар, адже на це впливає низка факторів: стан ротової порожнини, щелепної кістки, стан інших зубів тощо.

Загалом процедура має кілька етапів:

  1. Підготовчий. На цьому етапі пацієнт здає аналізи, проходить огляд ротової порожнини, робить рентген. Це потрібно, щоб зібрати всі дані про стан його здоров’я й визначити, чи можна вже проводити імплантацію зубів.
  2. Виготовлення моделі майбутньої усмішки.
  3. Безпосередньо імплантація. Це встановлення штучних коренів і тимчасових коронок (на постійні лікар замінить їх після приживлення імплантів).
  4. Основна перевага в тому, що обидві методики дозволяють відновити усмішку за один день. Тож людина сідає до стоматологічного крісла без зубів, а виходить з клініки вже з повноцінною усмішкою.

Імплантація для людей у віці: особливості та застереження

Імплантація справді має вікові обмеження: її проводять лише тим, кому виповнилося 18 років. Це пов’язано з біологічними та юридичними нюансами. А от обмежень з тим, до якого віку можна проводити цю процедуру, немає. Якщо здоров’я людини дозволяє, то на імплантацію можна йти й у 50, і в 60, і навіть у 90 років.

Оскільки зубна імплантація належить до сфери стоматологічної хірургії, лікар має знати, чи є у пацієнта:

  • серцево-судинні захворювання;
  • психологічні проблеми;
  • діабет;
  • гормональні хвороби;
  • онкологія тощо.

У старшому віці це особливо важливо знати, адже організм має витрачати чимало ресурсів на те, щоби «прийняти» зубні імпланти.

Одне з найбільш важливих питань від пацієнтів старшого віку: чи так само добре й швидко приживеться імплант, як у молодих. Статистика свідчить, що імпланти приживаються у 95 % випадків. Уповільнюють та іноді унеможливлюють цей процес: образ життя людини (вживання алкоголю, куріння), погана гігієна ротової порожнини, інфекційні захворювання тощо. Однак вік безпосередньо не пов’язаний з термінами приживлення штучного кореня.

Відкладаєте імплантацію — погіршуєте якість свого життя

Відсутність повноцінного зубного ряду впливає не лише на нашу самооцінку. Брак зубів — одна з причин, що призводять до проблем з травленням. Адже в такому випадку людина неякісно пережовує їжу. Натомість це тягне за собою проблеми з загальним самопочуттям, бо організм не доотримує необхідних поживних речовин. А це своєю чергою спричиняє проблеми з пам’яттю, увагою, концентрацією тощо.

Інша проблема — ризик занести інфекцію, якщо ви користуєтеся знімними протезами. Їх потрібно постійно тримати біля себе, ретельно дезінфікувати й щоразу, коли вдягаєте, мити руки. По-перше, такий спосіб життя навряд чи можна назвати зручним. По-друге, ніколи не буде 100 % гарантії, що ви достатньо добре обробили протез, як і не буде гарантії, що ви випадково не подряпаєте ясна й не занесете через цю рану інфекцію.

Крім того, дентальні імпланти не натирають ясна. А ще протези на імплантатах значно менші, ніж знімні, стоять непорушно та виглядають так, наче натуральні. Чого точно не можна сказати про знімні протези, на додачу до яких завжди доводиться купувати мазь, яка маскуватиме проблему. А ще доводиться часто змінювати самі протези, адже через відсутність зубів щелепа з часом змінює свою форму, внаслідок чого дискомфорт лише посилюється.

Імпланти ж — це те, що слугуватиме вам не один десяток років. Один раз встановити, почекати, допоки вони приживуться, — й усе, далі можна просто насолоджуватися комфортним життям!

У приватній клініці VINIR провели вже сотні операцій: як поодиноких, так й імплантації «Все на 4» та «Все на 6». Наші стоматологи використовують в роботі лише сертифіковані матеріали від закордонних виробників: Швейцарія та Південна Корея. Такі конструкції слугують довше та приживаються швидше. Лікування проводимо «уві сні», тож можна не турбуватися про стрес чи біль під час процедури.

За деталями звертайтеся: (093) 630-62-50