image
Новина
Коли керамічна реставрація — краще, ніж пломба?
Дата публікації: 09 листопада

Відповідь на це питання залежить від конкретного випадку. Який зі способів реставрації зубів обрати — вирішує лікар після огляду, рентгену та виявлення протипоказань. Ми ж зараз розглянемо показання та переваги кожного з методів. 

 

Переваги нарощування пломбовим матеріалом

 

Зуб реставрують пломбовим матеріалом, якщо карієс «з’їв» менш як 1/3 тканин. Невеликий нарощений шматочок виглядає естетично і не впадає у вічі.

 

Запломбувати великий дефект також можна, але через 3-4 роки пломбу доведеться змінювати — вона не зміцнює природної коронки зуба. Якщо каріозна порожнина велика й у зуб заклали пломбу, він може тріснути і його доведеться вирвати. Тому коронка — виграшний варіант у 4 із 5 випадків.

 

Ставте пломбу, якщо:

 

 • зуб пошкоджений не сильно;
 • ви встигли вчасно полікувати карієс, тож порожнина вийшла невеликою;
 • хочете якомога швидше відновити усмішку.

Коли потрібна керамічна реставрація

 

Керамічна реставрація – це сучасний метод відновлення зубів із застосуванням прес-кераміки. Протезування за допомогою керамічної реставрації підходить для таких випадків:

 

 • нелікований карієс, через який зруйнувалася більша частина зуба;
 • травми на кшталт шматків емалі, що відкололися, глибоких тріщин;
 • потемніння або пожовтіння емалі, яке псує усмішку.

 

Простими словами: за допомогою керамічної реставрації можна відновити ту частину зуба, якої немає. У стоматологічній клініці VINIR пропонуємо наступні види реставрації.

 

 • Керамічна накладка – це альтернатива пломбі. На зуб встановлюється спеціальна накладка, що не відрізняється зовні від натуральних зубів та відновлює жувальну функцію зуба. Часто використовується для реставрації на бокових зубах.

 

 • Вінір – це керамічна пластина, яка фіксується окремо на кожен зуб. З його допомогою можна за короткий термін повернуть привабливий зовнішній вигляд зубам без необхідності серйозного втручання з боку лікарів.

 

 • Коронка – це стоматологічна конструкція, яка встановлюється на зуб для його захисту й відновлення жувальної функції.

 

Коли зруйнувалась половина зуба, стоматологи рекомендують встановлення вінірів. Якщо розвалилася більш як половина – зазвичай радять встановлювати коронку.

 

Фахівці стоматологічної клініки VINIR пропонують пацієнту вибір між керамічною реставрацією та пломбою лише в тому випадку, якщо підходять обидва методи. Якщо лікар бачить, що пломбувати пошкоджений зуб немає змісту, він одразу пропонує один із видів реставрації.

 

Переваги коронки над пломбою

 

Часто можна почути думку про те, що перед встановленням коронки або вінірів сточують добру частину зуба, і через це він швидко розвалюється. Це не так. Керамічні реставрації продовжують термін життя пошкодженого зуба до 10-15 років. Велику пломбу доведеться замінити через 3-4 роки.

 

Ще вони кращі за пломбу з таких причин:

 

 • протез за кольором та формою не відрізняється від рідного зуба;
 • якісно виготовлена ​​коронка або вінір щільно прилягає до емалі;
 • протези виглядають естетичніше, ніж пломби.

 

Якісна коронка або вінір захищає зуб від подальшої руйнації. Пломбу ж доводиться висвердлювати разом зі здоровими тканинами, а від цього зуб слабшає.

 

До недоліків цього виду реставрації можна віднести час встановлення – 2-3 тижні (натомість пломбу встановлюють під час одного візиту). Спершу лікар мінімально сточує зуб, робить зліпок та встановлює тимчасовий  протез. Далі потрібно чекати, поки виготовлять постійну конструкцію. Після виготовлення протез закріплюють за допомогою спеціального цементу.

 

Якщо обирати пломбу чи керамічну реставрацію за ціною, то перший варіант значно дешевший. Однак другий за умов правильного догляду прослужить до 10-15 років, тому в результаті він може виявитися навіть вигіднішим.

 

Стоматологічна клініка VINIR — це місце, де піклуються про надійність, безпеку та якість! Наші фахівці залюбки допоможуть обрати той метод реставрації, після якого ваша усмішка знову сяятиме.

 

Записуйтеся за номером: +38 (067) 716 29 85