image
Новина
Мікропротезування вкладками чи пломбування: що краще?
Дата публікації: 27 квітня

Коли пошкодився зуб, хочеться якомога швидше його підлатати та забути про дискомфорт і втрачену естетику. Й сучасна стоматологія пропонує чимало методів для цього. Найбільш поширені — пломбування та мікропротезування вкладками. Вони настільки схожі, що часом їх навіть плутають, але насправді різниця є. Детальніше про ці методи розповідаємо у блозі.

 

Що таке пломба та коли її застосовувати

 

Пломба — пластичний композит, з якого формують втрачену частинку зуба. Опісля сформовану композитну накладку на зуб роблять твердою за допомогою випромінювання фотополімерної лампи. 

 

Основними перевагами лікування пломбами є те, що:

 

 • відновити зуб можна протягом одного візиту;
 • проведення такої реставрації дуже просте та не передбачає залучення багатьох спеціалістів;
 • його вартість приємніша, ніж у протезування вкладками.

 

Недоліками пломбування є те, що:

 

 • композитний матеріал з часом стирається та деформується під впливом навантажень.
 • пломби легко фарбуються від кольорової їжі;
 • лікування доведеться незабаром повторювати. Вже через 2-3 роки сила склеювання реставрації з зубом зменшується в 10 разів. Тож зазвичай пломба служить до 5 років.

Реставрації, які більші, ніж половина жувального зуба, мають критично велику усадку матеріалу. Вони зменшуються та стягують стінки зуба, що часто призводить до відклеювання пломби або перелому стінки зуба. 

 

Більше про вкладку: коли метод працює найкраще

 

Стоматологічна вкладка — це мікропротез, який за параметрами точно повторює зруйновану частину зуба. Фіксують його надміцним композитом. 

 

Найчастіше ці крихітні протези на зуби виготовляють з кераміки, а цей матеріал витримує значні жувальні й температурні навантаження, максимально естетичний та збирає менше нальоту.

 

Вкладки:

 • продовжують життя натурального зуба;
 • перешкоджають розвитку вторинного карієсу;
 • виглядають точно так само, як і натуральна емаль;
 • витримують суттєве жувальне навантаження;
 • повністю відповідають природній анатомії зуба;
 • не змінюють колір під впливом фарбованої їжі.

 

Протезування вкладками не можна проводити, якщо корінь зуба зламаний, в ротовій порожнині є запалення, невилікуваний карієс або пацієнт страждає на бруксизм.

 

То що ж вигідніше: вкладка чи пломба?

 

Пломбу можна зробити протягом одного візиту, а от для встановлення вкладки знадобиться як мінімум два: для замірів і фіксації.

 

Пломбуванню надають перевагу, якщо пошкоджена відносно невелика ділянка зуба, а от вкладки використовують при суттєвіших ураженнях. Мікропротезування вкладками ефективне, якщо залишилося принаймні 30 % натуральної тканини, а корінь зуба непошкоджений. За масштабного ураження рекомендуємо протезування зубів коронками.

 

Звісно, вкладка коштує дорожче, ніж пломба. Однак якщо враховувати, що вона довше служить та захищає зуб від перелому стінки (що може призвести до видалення та імплантації), можна зробити висновок, що реставрація вкладками — це не лише естетичніше, а й вигідніше!

 

Протезування вкладками у VINIR: як все відбувається

 

У нашій клініці мікропротезування зубів завжди починається із діагностики та попереднього моделювання майбутньої вкладки. 

 

Мікропротези виготовляємо у сучасній зуботехнічній лабораторії з використанням цифрових методів. Це дозволяє отримати вкладку, яка до найменших деталей повторює форму втраченої частини зуба.

 

Під час наступного візиту приміряємо її та перевіряємо, чи все влаштовує лікаря й пацієнта. За потреби відправляємо мікропротез на доопрацювання у лабораторію.

 

Якщо ж все гаразд, переходимо до фіксації вкладки. Закріплюємо її надміцним композитом і перевіряємо, чи добре змикається щелепа. За необхідності підшліфовуємо реставрацію, щоб пацієнтові було зручно жувати.

 

Результат такого лікування є надійним і довговічним, тож ми впевнено даємо трирічну гарантію на мікропротезування вкладками. Звертайтеся — відновимо красу вашої усмішки! 

 

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85