image
Новина
Міфи про стоматологію з дитинства: що нас вчили робити, хоча насправді це шкідливо для зубів
Дата публікації: 23 жовтня

«Як не хочеш на старості вставляти зуби, бережи свої ще змалку!» 


Справді, до старості ми боїмося опинитися зі знімними протезами в склянці, через це багато з нас ревно дотримується правил гігієни, які знаємо ще з дитинства. Та чи всі вони безпечні для наших зубів? 

 

Сьогодні ми з’ясуємо це в нашому блозі. Представляємо найбільш поширені помилки в догляді за зубами, яким ми звикли довіряти ще змалку.

 

«Зуби будуть і білими, й здоровими, якщо енергійніше їх чистити»

 

Насправді ж, довготривала чистка зубів пошкоджує емаль і навіть спричиняє ерозію! А через надто інтенсивну дію щетинок можуть утворюватися ранки — це зі свого боку призводить до різних інфекцій. 

 

Виділяйте на чистку 2-4 хвилини, не оминайте жодного зуба під час чищення, і зберігайте розмірений темп рухів.

А для професійної гігієни зубів регулярно проходьте чистку в кабінеті стоматолога. Цей комплекс заходів не лише забезпечить видалення каменю, нальоту на зубах та язику, а й знизить ризик утворення пародонтиту та карієсу. Ми у клініці VINIR радимо пацієнтам проходити процедуру чистки двічі на рік.

 

«Нумо чистити зуби відразу після їди!»


Дожовуєте останній шматочок, доки йдете чистити зуби? Позбувайтеся цієї звички — вона може спричинити карієс. 

 

Після прийому їжі емаль стає вразливою — кислота, що є у вмісті продуктів, осідає на зубах і не відразу змивається слиною. Дія щетинок на зуби лише сприятиме проникненню кислоти вглиб, що й буде передумовою розвитку карієсу.

А якщо вас так і тягне миттю почистити зуби після їди, прополощіть рот водою — позбудетеся не лише неприємних відчуттів, а й решток їжі на зубах. Приступати до повноцінної чистки ми радимо за годину після прийому їжі.

 

«У зубах щось застрягло? Бери зубочистку!»

 

Звільнення від решток їжі зубочистці довіряти точно не варто. Нею ви можете легко поранити ясна, а це одразу відкриє доступ для проникнення бактерій в тканини!

 

Коли рештки їжі дуже вам заважають, найкраще — знову ж таки, прополоскати рот водою, а за годину просто почистити зуби. Або скористатися зубною ниткою чи іригатором.

 

Якщо ж проблема застрягання їжі супроводжує вас постійно, це не може минати безслідно — травмуються корені, може виникати кровоточивість, а також є ризик утворення карієсу. У клініці VINIR ми не радимо затягувати з цією проблемою — щоб не зазнати неприємних наслідків, запишіться на огляд до стоматолога. 

 

«Зубної пасти краще не шкодувати!»

 

У багатьох пастах у складі є парафін, який за потрапляння в організм може викликати сильну нудоту. Тож чим більше пасти, тим більше піни, якої можна випадково наковтатися!

Не повторюйте за рекламою, де паста повністю вкриває зубну щітку. Насправді навіть маленька частинка добре піниться й забезпечує достатню гігієну ротовій порожнині. Видавлюйте менше пасти — уникнете непередбачуваної нудоти, заощадите на купівлі нових тюбиків, та ще й зробите маленький вклад в екологію. 🙂

 

«Відбілити зуби допоможуть сода з лимоном!»

 

Ця суміш — справжній шипучий мікс! І можливо, він ефективний в боротьбі з нальотом на сковорідці, але аж ніяк не допоможе зубам. Ми у VINIR категорично не радимо домашні методи відбілювання, адже саме більшість із них вражають емаль моментально!

За відбілюванням слід звертатися до стоматологічної клініки. Так, голлівудська посмішка за 1 хвилину не з’явиться, проте ефект від професійної процедури відбілювання теж не забариться. У клініці VINIR ми підкажемо, скільки процедур потрібно саме вам для отримання найкращого ефекту відбілювання.

 

Якого догляду потребують ваші зуби?

 

Як бачите, далеко не всі звички гігієни з дитинства можуть виявитися корисними. А деякі з них зовсім не захищають зуби, а навпаки ведуть до різних захворювань! І хоч ніхто не застрахований від лікування та протезування зубів, ми у VINIR докладаємо всіх зусиль, щоб усмішка наших пацієнтів була здоровою та блискучою. 

 

А звичкам у гігієні приділяємо окрему увагу.

 

Тож під час візиту до нашої клініки, розкажіть стоматологу про всі свої тонкощі догляду за зубами — так він швидше з’ясує, яких помилок ви можете припускатися, і перевірить, чи не встигло це завдати шкоди вашим зубам. 

 

Для профілактики відвідуйте стоматолога двічі на рік, записуйтеся на професійну чистку й не легковажте із правилами гігієни ротової порожнини. Тоді вас не лякатимуть думки про болюче лікування, знімні зубні протези чи імплантацію.

 

Для запису на огляд телефонуйте: +38 (067) 716 29 85.