image
Новина
Найчастіші помилки при чищенні зубів, які впливають на здоров’я
Дата публікації: 23 липня

У догляді за зубами наче немає нічого складного: головне — чистити їх регулярно двічі на день. Насправді неправильний догляд за порожниною рота є однією з найчастіших помилок, які призводять до погіршення стану здоров’я зубів та виникнення різних захворювань.

Фахівці клініки VINIR зібрали для вас основні правила з догляду за зубами, які допоможуть уникнути поширених помилок. 

Вибір зубної щітки — це важливо!

Але часто вже на цьому етапі — задовго до чищення — починаються помилки. Це й не дивно: асортимент такий великий, що у десятках пропозицій можна загубитися 🙂 На що варто звертати увагу: 

 • Оптимальний варіант — вибрати зубну щітку зі щетинками середньої жорсткості, а якщо у вас підвищена чутливість зубів чи ясен — з м’якими. М’які щітки варто обирати і для дітей віком до 12 років.
 • Вибирайте багатопучкову щітку, яка складається з окремих пучків і ворсинок, з заокругленнями в кінці пучків.
 • Занадто великою або крихітною щіткою зуби чистити просто незручно: це впливатиме на те, наскільки ретельно ви зможете позбутися залишків їжі. Рекомендовані розміри: довжина головки зубної щітки — від 2 до 3 см, висота — до 2 см, ширина — приблизно 1,5 см.
 • Добре, коли на ручці є гумові накладки — завдяки цьому рука не ковзає по поверхні щітки і ви можете краще регулювати натиск.

Не менш важливо і вчасно змінювати зубну щітку: жорстку — раз на 3 місяці, м’яку — раз на 2 місяці.

Зі щіткою визначилися, переходимо до вибору зубної пасти

Ось кілька основних порад, аби правильно підібрати зубну пасту:

 • При схильності до розвитку карієсу слід вибирати пасти з фтором. Людям, які проживають у районах з водою, насиченою фтором (понад 1,2 мг/л) фторовмісні пасти не рекомендуємо.
 • При чутливості зубів використовуйте пасти, у складі яких є хлорид калію, цитрат калію, аргінін, хлорид стронцію, гідроксиапатит.
 • При кровоточивості ясен вибирайте пасти, які містять антибактеріальні речовини (хлоргексидин або триклозан) та екстракти трав (ехінацею, календулу). 

Пам’ятайте: застосування будь-якої з цих паст не є альтернативою лікуванню. Проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, який допоможе правильно підібрати зубну щітку і пасту залежно від стану та здоров’я ваших зубів. 

Правила чищення зубів

А ви знали, що краще чистити зуби через 30 хвилин після сніданку чи вечері? Відразу після приймання їжі емаль стає вразливою, тому за можливості трішки змістіть чищення по часу. Повторюємо основні правила:

 • процедура повинна тривати не менш як 3 хвилини;
 • щітку тримаємо під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен;
 • починаємо з передніх зубів і поступово рухаємося до задніх;
 • нижні зуби чистимо знизу вгору, а верхні — зверху вниз;
 • жувальну поверхню зубів чистимо круговими рухами;
 • після полоскання чистимо язик щетиною зубної щітки. 

Не забувайте і про зубну нитку: це запобігає появі зубного каменю та зміцнює ясна. Для правильного і зручного чищення краї краще не затискати між пальцями, а намотувати на вказівні або середні пальці. 

Ці прості поради допоможуть підтримувати хороший стан зубів. Додайте також у свій список справ огляд у стоматологічній клініці VINIR та професійну гігієну двічі на рік, аби лікар міг вчасно виявити найменші проблеми та вчасно їх усунути. 

Хочете усміхатися впевнено? Тоді записуйтеся на огляд — ваша усмішка буде у надійних руках!

Запис за телефоном: +38 (067) 716 29 85