image
Новина
Новорічні травми зубів: як уникнути
Дата публікації: 28 грудня

У новорічні свята хочеться думати лише про приємне: мандаринки, ялинку, гірлянди та довгоочікувані зустрічі з тими, кого не бачили весь рік.

 

Та травми не чекають запрошень і приходять, коли їм заманеться. Травми зубів не виняток, тож у новенькому блозі приватної стоматологічної клініки VINIR говоримо про найпоширеніші «святкові» травми, щоб ви знали, в якому напрямку дути на холодне.  

 

«Ой, кісточка!» 

 

Кісточка, шкаралупа, дротик, хрящик — яких тільки варіантів ми не чули, а результат однаковий — травма зуба. У простіших випадках все обходиться пломбою чи вкладкою, у складніших — зубу доведеться коронуватися.

 

Порада банальна, але все ж: жуйте без тиску, ріжте їжу на маленькі шматочки, а якщо вирішальний укус вже трапився, не відкладайте візит до лікаря на потім.

 

«Бій курантів — бій коронок!»

 

Не дозволяйте шампанському стати вироком для вашої усмішки. Так, ефектний вихлоп ігристого може вразити, однак може і зачепити найважливіше.

 

«А почистити забули»

 

Найбільш банальна, але найбільш травматична подія для ваших зубів — відсутність регулярного догляду. На свята ми їмо так часто і так довго, що про регулярну чистку зубів (а з ниткою тим паче) дуже просто забути. Постійне залягання нальоту на зубах — справжня небезпека. Те, що вчора було м’яким нальотом, завтра затвердіє, а післязавтра перетвориться на зубний камінь.  

 

 То в чому ж профілактика?

 

Здається, що запобігти таким ситуаціям неможливо. І в низці випадків так і є. Втім, найчастіше варто лише бути трішки обережнішими.

 

  1. Розділяти їжу на маленькі шматочки, жувати акуратно.
  2. Не використовувати зуби як інструмент. Те, що зуби спрацювали добре для відкриття сметани 100 разів, ще не означає, що нічого не трапиться на 101-й.
  3. Під час святкувань зберігати режим гігієни, навіть якщо новорічна вечірка закінчилася зовсім пізно.
  4. Перед Новим роком завітати на профілактичний огляд та професійну чистку до клініки VINIR, щоб переконатися, що з зубами все гаразд, а коронки та дентальні імплантати в гарному стані. Так ви уникнете неприємних сюрпризів під час святкувань.

 

У VINIR проводимо лікування різної складності: від профілактичних процедур і до естетичних та лікувальних. Використовуємо попереднє планування та авторські методики роботи, які дають відмінний результат.

 

Після лікування у нас пацієнти стають власниками природної та приємної усмішки, яка надійно служить та має неперевершений вигляд.

 

Хочете зустрічати свята із білосніжною та бездоганною усмішкою? У VINIR повернемо вам таку!

Записуйтеся за номером: +38 (068) 708 58 05