image
Новина
Полікували зуби: що робити далі?
Дата публікації: 11 грудня

Догляд за зубами після лікування не менш важливий, ніж саме лікування. Від того, наскільки ретельно ви дотримуватиметеся рекомендацій лікаря, залежатиме тривалість результату. 

Часто одразу після лікування у пацієнтів виникають питання: що можна робити, а чого не варто, коли їсти тощо. Ми зібрали відповіді на них у цьому блозі. 

Після професійної гігієни

Навіть якщо ви ретельно доглядаєте за своїми зубами, гігієну необхідно робити двічі на рік. У домашніх умовах неможливо належно почистити зуби у важкодоступних місцях, тому з цим чудово впораються фахівці клініки VINIR. Аби закріпити результат, рекомендуємо після професійної гігієни:

  • протягом доби не пити кави, чаю та напоїв, до складу яких входять барвники;
  • виключити алкоголь та куріння протягом 2 днів.

Відразу після процедури зуби стають чутливішими, тому їжте страви теплими, а не гарячими. Те саме стосується і холодної їжі. Не забудьте замінити зубну щітку на нову — за це ваші зуби вам лише подякують. 🙂  

Після пломбування зубів

Їсти чи не їсти? Ось в чому питання. Відповідаємо: їсти. Ми в клініці VINIR не залишаємо зуб відкритим, аби мікроорганізми не потрапили вглиб каналу. 

Після пломбування не виникає дискомфорту, тому й ходити голодними не потрібно:) Радимо лише не пити ті напої, які містять барвники, в тому числі чай і каву.

Після ортопедичного лікування 

Знімні ортопедичні конструкції (бюгельні протези, часткові й повністю знімні протези) вимагають звикання, й адаптація зазвичай триває протягом місяця. Рекомендуємо за цей час старатися не кусати передніми зубами (пам’ятайте — замість них протези): їжу краще подрібнити чи порізати й поступово переходити від м’якої до твердішої.

Потрібно регулярно чистити зубні протези окремо від зубів: найкраще — зранку та ввечері. 

Ті самі поради будуть актуальними і для незнімних ортопедичних конструкцій (коронки, мостоподібні протези) та брекет-систем. Для чистки у важкодоступних місцях протезів, а також в області імплантів (якщо вам робили протезування на імплантах) чи брекетів є спеціальні зубні щітки, йоржики, нитки, скребки, які значно полегшують цю процедуру. Зуби потрібно ретельно чистити після кожного прийому їжі.

Пам’ятайте, що зуби псує погана або недостатня гігієна. Тому варто поставитися відповідально до догляду за ними після лікування. 

  1. Придбайте «правильну» зубну щітку. Для здорової емалі — щітка середньої жорсткості, а для чутливої чи пошкодженої — м’яка або дуже м’яка. 
  2. Верхній та нижній ряд зубів варто чистити окремо і приділяти процедурі не менш як 2-3 хвилин.
  3. Не нехтуйте зубною ниткою: вона пролізе туди, куди зубна щітка не дістане. А також користуйтеся розчинами для полоскання. 
  4. Відвідуйте стоматолога двічі на рік, щоби стежити за змінами і вчасно реагувати на них. Проблемі набагато легше запобігти, ніж лікувати її.
  5. Наполегливо рекомендуємо не користуватися зубочистками. Вони не сильно допоможуть, а ось шкоди можуть завдати чимало.

Запрошуємо вас до стоматологічної клініки VINIR. Не лише лікуємо, а й відбілюємо, очищаємо, протезуємо, імплантуємо, реставруємо зуби. А ще — консультуємо, даємо рекомендації щодо догляду за зубами й загалом завжди ведемо діалог з пацієнтом, аби ви знали про всі етапи лікування та були впевнені у результаті.

Записуйтеся на огляд — подбаємо про те, щоб ви хотіли усміхатися якомога частіше! 

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85