image
Новина
Чищення зубів: найчастіші помилки, які впливають на здоров’я
Дата публікації: 23 липня

Догляд за зубами не передбачає надзусиль. Достатньо не пропускати домашньої чистки вранці іта ввечері. ТакОднак головне не кількість, а якість — якщо ви чистите зуби неправильно, то поява карієсу цезалишається лише питанням часу. 

Фахівці клініки VINIR зібрали для вас основні правила з догляду за зубами, які допоможуть уникнути поширених помилок. 

Вибір зубної щітки — це важливо!

Але часто вже на цьому етапі — задовго до чищення — починаються помилки. Це й не дивно: асортимент такий великий, що у десятках пропозицій можна загубитися 🙂 Яку ж придбати? 

  • Оптимальний варіант — вибрати зубну щітку середньої жорсткості, а якщо зуби чутливі, а чи ясна кровоточать — з м’якимим’якої
  • Обирайте щітку оптимальних розмірів та з окремими пучками ворсинок. Так вам буде зручно нею користуватися, а зуби та ясна не травмуватимуться.
  • Добре, коли на ручка прогумована та не є надто тонкою — так ви зможете регулювати кожен рух та контролювати натискання без зусиль.

Замінювати щітку варто принаймні раз на три місяці, м’яку частіше. Також варто придбати новеньку і після застуди. Періодично щітку варто мити у теплій воді з милом. 

Зі щіткою визначилися, переходимо до вибору зубної пасти

  • Перед покупкою пасти рекомендуємо провести аналіз води у вашому помешканні. Наприклад, такі популярні пасти з фтором можуть бути шкідливими, якщо показник його вмісту у воді перевищує 1,2 міліграма на літр. 
  • За кровоточивості ясен рекомендуємо придбати пасти, які містять трави або речовини з антибактеріальною дією. Найбільш популярним зразком, мабуть, є популярна паста з ехінацеєю.

Втім, якщо проблема із чутливістю стабільна, то пастою тут вже не зарадиш. В такому разі варто записатися до лікаря, який підбере для вас коректний догляд та підкаже, як позбутися неприємних відчуттів. 

П’ять порад, які допоможуть чистити зуби краще

Основні правила:

  1. Чистити зуби треба принаймні 2-3 хвилини.
  2. Спершу слід чистити фронтальні зуби, а потім жувальні.
  3. Рухаємося від основи зуба до ріжучого краю.
  4. Жувальні зуби краще чистити за допомогою кругових рухів.
  5. Завершуємо чистку полосканням та очищенням язика. 

Крім щітки варто використовувати й зубну нитку або іригатор та йоржики для очищення міжзубного простору.

Ці прості поради допоможуть підтримувати хороший стан зубів. Додайте також у свій список справ огляд у стоматологічній клініці VINIR та професійну гігієну двічі на рік, аби лікар міг вчасно виявити найменші проблеми та вчасно їх усунути. 

Хочете усміхатися впевнено? Тоді записуйтеся на огляд — ваша усмішка буде у надійних руках!

Запис за телефоном: +38 (067) 716 29 85