image
Новина
Знімні щелепи — у минулому. Сьогодні усмішку надійно відновлює імплантація!
Дата публікації: 03 серпня

Коли людина втрачає більшість або всі зуби, доводиться шукати спосіб відновити усмішку. Сучасна стоматологія пропонує кілька варіантів: знімні або мостоподібні протези (якщо втрачені не всі зуби), імплантацію. У цьому блозі поговоримо про переваги й недоліки кожного з варіантів.

Коли ставлять знімні протези

Знімні протези, або ж вставні щелепи, — це ортопедичні конструкції, які виготовляють індивідуально для кожного пацієнта в стоматологічній лабораторії. Зазвичай вони мають пластмасову або нейлонову основу та закріплені на ній штучні зуби. Фіксуються такі конструкції завдяки присоскам, тож людина може знімати й одягати їх у будь-який момент. Однак варто зазначити, що добре вони «чіпляються» до верхньої щелепи, а от для фіксації на нижній нерідко доводиться користуватися спеціальним медичним клеєм.

Ціна на протезування зубів за таким методом варіюється, адже залежать від складності виготовлення, матеріалів, термінів і можуть становити як 4-5 тисяч гривень, так і 20 тисяч.

Основні мінуси знімних зубних протезів:

 • порушення дикції;
 • дискомфорт при жуванні, а також великий ризик травмуватися;
 • натирання ясен;
 • зношування щелепної кістки під протезом;
 • недовговічність (конструкції слугують у середньому 5 років);
 • регулярна дезінфекція спеціальними розчинами для уникнення інфекцій (звідси й розповсюджена асоціація з зубами у склянці).

Тож якщо пацієнту важливий комфорт і здоров’я ротової порожнини, знімні конструкції можна розглядати хіба як тимчасовий засіб заміни зубів. Здебільшого ж стоматологи радять вдаватися до дентальної імплантації.

Мостоподібні протези: відновлюють усмішку, але руйнують зуби

Таку конструкцію у стоматологічній клініці встановлюють тоді, коли у пацієнта ще залишилися зуби. Адже саме на них кріплять «міст». Саме через це метод не рекомендують використовувати. Аби закріпити мостоподібну конструкцію, слід обточити здорові зуби. А це рано чи пізно призведе до їхнього руйнування.

До переваг методу належать високий відсоток відновлення жувальної функції, простий догляд і природний вигляд. А серед недоліків:

 • обточування здорових зубів;
 • стоншення кістки під протезом, адже вона не отримує навантаження;
 • виготовлення з різних видів сплавів, які не є біосумісними;
 • недовговічність (слугують мостоподібні протези у середньому 5 років).

Імплантація зубів: ефективно та довговічно

Коли до стоматологічної клініки приходить пацієнт із втраченим одним чи кількома зубами, хороший стоматолог насамперед рекомендує дентальну імплантацію. Переваги цього методу перед іншими очевидні:

 • повністю відтворюються анатомічні особливості зуба чи всієї щелепи;
 • штучна конструкція за виглядом подібна до натуральних зубів, адже виготовляється з кераміки;
 • завдяки штучному кореню, який вживляють в кістку, зберігається рівномірне навантаження на всю щелепу, а отже не виникає деформації обличчя з часом, немає зайвого навантаження на сусідні зуби, вони не стають рухливими;
 • довговічність — імпланти слугують у середньому 20 років;
 • гіпоалергенність — корінь виготовляють зі сплаву, який є повністю біосумісним.

Імплантація або протезування на імплантах зручні тому, що можна замінити як один втрачений зуб, так і цілу щелепу. Залежно від проблем, з якими зіштовхнувся пацієнт, лікар обирає відповідний метод.

Одним із найрозповсюдженіших методів, коли людина втратила практично всі зуби, є імплантація «Все на 4» або «Все на 6». В такому випадку стоматолог вживлює в щелепу чотири або шість штучних коренів, а на них «надягає» конструкцію з іншими зубами. Тож людина отримує незнімний протез.

Якщо пацієнт обирає імплантацію «Все на 4» або «Все на 6», він отримує нову усмішку за один день. Було б очевидно незручно й малоефективно імплантувати кожен штучний корінь окремо, а сама процедура затягнулася б у такому випадку на місяці.

Протезування у стоматологічній клініці VINIR починається з попереднього моделювання майбутньої усмішки. Цифрові технології дозволяють провести чіткі заміри й підібрати найбільш відповідні для конкретної щелепи імпланти.

Зубна імплантація — серйозна операція, яку слід довіряти лише професіоналам. Клініка стоматології VINIR — місце, в якому щодня рятують десятки усмішок, тому сміливо звертайтеся до нас. 🙂 

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85