image
Новина
Що таке пародонтит та як його лікувати
Дата публікації: 26 березня

Пародонтит і гінгівіт є одними з найпоширеніших захворювань ясен серед українців, адже всі ми звикли не звертати уваги на кровоточивість, біль та набряк слизових оболонок рота. А дарма.

Більше про те, що таке пародонтит, кому він може загрожувати та як його лікувати, читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Що таке пародонтит і чому він з’являється?

Пародонтит — запалення опорного апарату зубів, яке характеризується почервонінням, набряком та кровоточивістю ясен, а також поступовим руйнуванням кісткової тканини та розхитуванням коренів. 

Це захворювання розвивається поступово — на початкових стадіях пацієнт нічого не відчуває, і лише коли ураження дістанеться м’якої та кісткової тканин, з’являються помітні й неприємні симптоми. 

Серед найбільш поширених причин розвитку пародонтиту:

  1. Неправильна гігієна ротової порожнини. Наліт у міжзубних проміжках поступово мінералізується, що спричиняє пошкодження ясен та кісткової тканини.
  2. Порушення кровопостачання ясен. Особливо часто таке трапляється з курцями. З часом судини звужуються, а кровопостачання стає недостатньо інтенсивним, щоб доставляти зубам та яснам достатню кількість поживних речовин.
  3. Травмування ясен неправильно підібраними стоматологічними конструкціями. Наприклад, знімними чи незнімними протезами, коронками, пломбами.
  4. Вроджені або набуті патології прикусу, які поступово сприяють зміні положення зубів та їхньому розхитуванню.
  5. Нерівномірне навантаження на зуби, яке з’явилося внаслідок звички, травми чи невдалого лікування.

Стадії пародонтиту: як їх розрізнити 

1 стадія — гінгівіт. На цьому етапі може з’явитися кровоточивість ясен, яка зазвичай не викликає значних незручностей. Якщо кров з’являється на вашій раковині кожного дня під час очищення зубів, це вже привід для позапланового візиту до стоматолога. Крім цього, вас може турбувати набряк, почервоніння, механічне подразнення ясен. 

2 стадія. До подразнення ясен додається неприємний запах, який не зникає навіть після очищення зубів. Поступово з’являються та розширюються ясеневі кишені, в яких накопичуються різноманітні бактерії. На цій стадії можуть з’явитися проміжки між зубами, їхня легка рухомість та біль.

3 стадія. Зуби стають надчутливими, а шийки коренів починають оголюватися. Також може виділятися гній та посилюватися неприємний запах. З’являється значна хиткість зубів та набряк ясен, через що важко їсти тверді продукти. Глибина ясеневих кишень може збільшуватися до 7-10 мм, а кісткова тканина поступово починає руйнуватися.

Чим відрізняється пародонтит і пародонтоз

Дуже часто ці два захворювання плутають і навіть самі призначають собі хибне лікування. Тож дуже важливо розуміти різницю між цими діагнозами.

  • Пародонтит — це запальне захворювання ясен, яке характеризується набряком, кровоточивістю та утворенням у яснах кишень із гноєм. Пошкодження ясен призводить до втрати кісткової тканини та випадіння зубів.
  • Пародонтоз (генералізований парадонтит) — це дистрофічне захворювання, для якого характерне поступове зменшення об’єму ясеневої тканини та оголення коренів зубів. А ось гнійних кишень за пародонтозу немає.

Що буде, якщо не лікувати пародонтит

Зубоясенні кишені поступово збільшаться та накопичуватимуть все більше гною, який має неприємний запах.

Руйнуватиметься кругова зв’язка та резорбуватиметься кісткова тканина, через що зуби почнуть поступово розхитуватися, а згодом і випадати. Часто дентальна імплантація за пародонтиту складної форми без попереднього відновлення кісткової тканини неможлива.

Як лікуємо пародонтит у клініці VINIR 

Насамперед наші дії будуть спрямовані на те, щоби позбутися підясеневих відкладень, адже найефективніше лікування захворювання — це усунення причин його появи. Крім цього, за потреби порекомендуємо й медикаментозне лікування для зняття запалення ясен.

Також навчаємо пацієнта правильно проводити домашню гігієну з урахуванням особливостей цього захворювання.

Якщо пародонтит вже на стадії, за якої неможливо врятувати один або кілька зубів, але є шанси зберегти кісткову тканину, порекомендуємо провести дентальну імплантацію.

За будь-якої стадії захворювання у клініці VINIR підберемо оптимальне лікування, з яким ви будете задоволені результатом. 

Записуйтеся за телефоном: +38 (067) 716 29 85