image
Новина
Стоматологія зараз і в радянські часи: що змінилося
Дата публікації: 18 грудня

Стоматологія поступово перестає асоціюватися з чимось неприємним і болісним. Завдяки сучасній апаратурі, методикам лікування, анестетикам та знеболювальним таблеткам комфортним є і лікування зубів, і реабілітація після нього.

А от ще кілька десятків років тому ситуація не була такою оптимістичною. Радянська стоматологія асоціювалася швидше із тортурами, аніж із лікуванням. У вузьких колах її навіть називали каральною. Чому? Розповідаємо далі у блозі. 😉

Чому стоматологія асоціювалася з болем

Було. Головною проблемою була відсутність якісного обладнання. Бормашина виглядала як інструмент для проведення тортур. Вона мала ремінну передачу та низькі обороти, а система охолодження була просто відсутньою, через що свердління було тривалим і надзвичайно неприємним.

А якби швидкість апарату й була більшою, то пацієнти просто б не сіли у таке крісло. Навіть з низькими оборотами вібрація бору була настільки потужною, що відчувалося все і трохи більше.

Стало. Сьогодні якість бормашин вийшла на зовсім інший рівень. Найчастіше використовують пневмотурбінні пристрої, які працюють від стиснутого повітря, що рухається від шланга до компресора. Такий пристрій має швидкість до 300 000 оборотів та систему охолодження, що робить неможливим перегрівання тканин зуба під час буріння та суттєво зменшує неприємні відчуття.

Анестетики — окрема тема для розмови

Було. Перша проблема — це відсутність якісних знеболювальних препаратів, особливо тих, які можна було використовувати за лікування пацієнтів з ослабленим імунітетом чи хронічними захворюваннями. Знеболювали лише у найскладніших випадках: видалення, абсцес, хірургія. Найчастіше використовували новокаїн, від якого у Європі відмовилися ще до Другої Світової.

Друга проблема — відсутність у країні виробництва якісних одноразових стоматологічних голок та шприців. Тобто навіть якщо анестетик й з’явився б, то вводити його було нічим.

Стало. Сьогодні вибір анестетиків величезний, а отримати знеболення можна навіть тоді, коли вам потрібно поставити лише маленьку пломбу. За потреби кваліфіковані фахівці клініки VINIR підбирають анестезію і вагітним, і людям, які мають алергію чи інші проблеми зі здоров’ям.

Полікувати зуб? Лікували безкоштовно, але негарно

Було. Тогочасні пломби нагадували цемент, який швидко застигав, але так само швидко відколювався. Його виготовляли із суміші сірого абразивного порошку низької якості та затверджувача.

Зуби, які ще можна було врятувати, протезували неякісними коронками. Існувало кілька варіантів матеріалів: неякісний композит в обмеженій кількості відтінків, дешеві та шкідливі сталеві коронки й «елітні» золоті. Такі коронки були важкими й вже за кілька років просто «добивали» зуб. Іншим варіантом лікування було встановлення мостоподібного протеза, в такому разі в опорних зубах видаляли нерви. 

Якщо живих зубів вже майже не лишалося, все, що можна було запропонувати пацієнту, — це знімний протез, який щоночі відмокав у склянці з водою.

Стало. Зараз вибір матеріалів для реставрації та протезування зубів вражає. Кераміка, металокераміка, метал, композит, акрил — вибір величезний і кожен з варіантів має свої переваги. Крім цього, тепер на ринку є й дентальні імплантати, з якими легко відновити навіть втрачений зуб.

Палітра матеріалів для реставрації розгорнута, що дозволяє отримати після лікування зуб однорідного кольору натуральної емалі.

За сучасним лікуванням звертайтеся до VINIR!

Як бачите, сучасна стоматологія розвинулася настільки, що для неї вже немає безвихідних випадків. Тож якою б не була ваша проблема, у клініці VINIR впораються навіть з найскладнішими випадками.

Пропонуємо своїм пацієнтам професійну гігієну, реставрацію будь-якої складності (від пломбування до вінірів), протезування, імплантацію, ендодонтичне та ортодонтичне лікування.

Знайдемо рецепт вдосконалення вашої усмішки!

Для запису до клініки VINIR телефонуйте: +38 (067) 716 29 85