image
Новина
Святкові застілля та здоров’я зубів
Дата публікації: 23 грудня

Про стан  усмішки заведено думати до новорічних канікул, а от протягом них про гігієну та профілактику всі раптово забувають — у фокус потрапляє лише святкова атмосфера та метри столів, накритих найрізноманітнішими стравами. 

 

То які святкові звички шкодять вашій усмішці найбільше? Більше про це читайте у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

 

Перекури 

 

Шкодити усмішці більше, ніж курець, може лише група курців. У колективі кількість перерв на цигарку суттєво зростає, а вплив тютюнового диму на зуби стає практично безперервним.

 

Від нього емаль жовтіє — на ній активніше осідає хвороботворний наліт. Крім цього, натуральна емаль може змінювати колір інтенсивніше, ніж реставрації: пломби, коронки, вкладки тощо. 

 

Вихід? Намагатися палити рідше, після куріння полоскати рот, а після забави неодмінно чистити зуби з використанням нитки, йоржиків.

 

Алкоголь

 

А король цього свята — шампанське, яке через свою шипучість може збільшувати чутливість зубів. 

Кольорові напої, як-от червоне вино, можуть суттєво змінювати колір емалі, а наліт від солодких рідин може перетворитися на зубний камінь, якщо не чистити зуби регулярно.

 

Їжа різної температури

 

Тут гаряче м’ясо, там холодець. Тут кава-окріп, а до неї морозиво. Таке поєднання може бути крутим для вашого смаку, а от зуби страждають.

 

Через такий контраст емаль може вкритися мікротріщинами, які згодом стануть причиною підвищеної чутливості зубів. Саме тому варто уникати їжі з контрастною температурою — зуби будуть вам вдячні.

 

Гурмани-екстремали

 

Скільки б не писали про те, що не варто використовувати зуби для розгризання кісток, відкривання пакетів з майонезом чи перекушування ниток, все одно знайдуться сміливці, які це роблять та ризикують травмувати один чи кілька зубів.

 

Ні кісточок, ні мушель, ні хрящиків зубами чіпати не варто, щоб не отримати «новорічний подаруночок», який вам геть не сподобається.   

 

Ризики зрозуміли. Що робити?

 

  • Не забувати про регулярне полоскання.
  • Використовувати зубну нитку або іригатор.
  • Після застілля ретельно почистити зуби, навіть якщо забава закінчилася дуже пізно.

 

І головне — вчасно відвідуйте профілактичні огляди у стоматолога. Періодичне зняття відкладень із зубів, планова заміна дентальних коронок, мостоподібних протезів чи інших конструкцій продовжить шанси вашої усмішки залишатися бездоганною.

 

А якщо ви шукаєте клініку, команді якою без сумнівів можна довірити здоров’я зубів, VINIR завжди до ваших послуг. Лікуємо оперативно, з гарантією та турботою про вашу усмішку!

 

Для запису телефонуйте:+38 (068) 708 58 05