image
Новина
Відбілювання зубів: як отримати хороший результат і не нашкодити зубам
Дата публікації: 17 липня

Як швидко покращити стан своєї усмішки? Зробити відбілювання, звісно ж! Сьогодні ця процедура не несе шкоди здоров’ю, прийнятна в ціні, а тому така популярна. Однак робити її можна не всім. А ще не варто вірити в те, що можна відбілити зуби до невпізнаваності.

Про всі нюанси процедури розповідаємо в нашому блозі.

Що таке відбілювання зубів

Відбілювання зубів належить до естетичної стоматології. Його головна мета — зробити емаль якомога білішою, але водночас не нашкодити самому зубу. Тому дуже важливо, щоб і лікар, і пацієнт попередньо узгодили, яким буде очікуваний результат.

Це не нова процедура для людства, адже ще в XIV столітті, наприклад, колір зубів змінювали за допомогою розчину азотної кислоти. На щастя, сьогодні використовують більш ощадні та менш небезпечні методи.

І формат процедури, і кінцевий результат залежать від того, який саме метод ви оберете. Відбілювання буває:

  • Професійне. В такому випадку ви приходите до кабінету стоматолога й процедуру виконує фахівець. Він наносить на поверхню зубів спеціальний гель та «активує» його лазерним променем або відповідною лампою. Через вплив променів гель і поверхня зубів починають взаємодіяти — окиснювач забирає з зубів темні кольори. Важливо те, що за умови правильно підібраних матеріалів структура зуба не погіршується. Зазвичай лікарі використовують гель із вмістом пероксид карбонату 33 %.
  • Домашнє. Здебільшого це — силіконові капи зі спеціальним гелем для відбілювання, які потрібно вдягати на ніч. Набори для домашнього відбілювання можна придбати й в аптеці, й у звичайному магазині косметики, й замовити через інтернет. Однак слід розуміти, що капи, які продають на масовому ринку, не є індивідуальними. Тож є ризик, що їхня форма банально вам не підійде і травмуватиме зуби. Крім того, гель у таких капах має різний склад і відсоток відбілювальної речовини перекис водню або карбаміду. Якщо його відсоток буде замалим для ваших зубів, то результату просто не буде, якщо ж зависоким, то ви можете пошкодити зубну емаль.
  • Комбіноване. Спочатку пацієнту проводять відбілювання у кріслі стоматолога, а потім він продовжує процедуру вдома. Капи розробляють індивідуально у клініці, тож вони якнайкраще повторюють форму зубів. Гель також видає стоматолог — він підбирає найбільш оптимальний для стану зубів, такий, який і принесе бажаний ефект, і не нашкодить.

Важливо: не слід плутати ультразвукову професійну гігієну з відбілюванням зубів. Адже гігієну проводять всім пацієнтам перед самим відбілюванням, щоб зняти наліт, зубний камінь і побачити повну картину стану ротової порожнини.

Коли людині потрібне відбілювання зубів

Медичних показань до відбілювання немає. Все залежить від особистих відчуттів. Якщо ви не задоволені станом своєї усмішки, хочете її освіжити чи позбутися надокучливого жовтого відтінку, тоді відбілювання — ваш вибір.

Головне — спочатку отримати консультацію у стоматолога, адже лише він як спеціаліст порадить найкращий варіант.

Протипоказання до відбілювання зубів

Хоча процедура відбілювання належить до естетичних, вона має низку обмежень. До них належать:

  • білі чи коричневі плями на емалі;
  • підвищена чутливість зубів;
  • пломбування зубів (пломби неможливо відбілити, тож вони відрізнятимуться кольором від відбілених зубів. У такому випадку лікарі радять художню реставрацію зубів, але вже після відбілювання, щоби підібрати максимально точний відтінок матеріалів);
  • вагітність;
  • захворювання кровоносної системи й серця тощо.

Для уникнення наслідків стоматологи проводять повноцінний огляд ротової порожнини та гігієну. Саме на цьому етапі лікар визначає, чи можна проводити відбілювання, чи ні, які матеріали краще застосовувати й методику тощо.

Відбілити зуби на 5 тонів не вийде

Точніше, вийде, але з больовими відчуттями й наслідками. Сьогодні клініки дуже часто обіцяють пацієнтам неймовірні результати після відбілювання: 5, 10 та навіть 20 тонів! Однак це більше схоже на фантастику.

Лікар-терапевт й імплантолог клініки VINIR Богдан Любохінець наголошує: відбілювання — процедура, покликана освіжити усмішку, а не змінити її кардинально.

«Усі відбілювальні системи різні. Дійсно, є такі, які більш агресивні та відбілюють зуби на 5 тонів. Однак треба пам’ятати про наслідки. Після такої процедури виникає чутливість, може з’явитися пошкодження на зубі. Тому зазвичай треба орієнтуватися на кілька відтінків», — пояснює експерт.

Відбілювання в домашніх умовах Богдан Любохінець також радить проводити під контролем лікаря. Адже здоров’я і безпека пацієнта — понад усе.

«Домашнє теж може бути ефективним. Однак основна різниця між ним та офісним — у часі, за який людина побачить результат. Якщо все роблять у кабінеті стоматолога — за кілька годин, якщо вдома — через тиждень після регулярних процедур», — додає стоматолог.

Він наголошує, що у клініці VINIR використовують найбільш ощадні методи, аби не нашкодити пацієнту. Однак якщо людина хоче справді білосніжну усмішку, їй радять встановити вініри. Ці надтонкі керамічні пластинки маскують всі недоліки та слугують у середньому 20 років.

Стоматологічна клініка VINIR — місце, де дбають не лише про результат, а й про здоров’я своїх пацієнтів.

Записуйте до нас на візит за телефоном: +38 (067) 716 29 85