image
Новина
Чим відрізняються різні системи імплантів
Дата публікації: 07 лютого

Це запитання ставить майже кожен пацієнт перед дентальною імплантацією. Тому головний лікар і засновник клініки VINIR Вадим Репецький детально розповів про те, які критерії впливають на експлуатацію імплантів.

У блозі ми не говоримо про імплантати, які вже давно не використовують, та про ті, конструкція яких не може бути ідеально запротезована коронками. Далі — лише про імплантати кореневої форми, зовнішня частина яких (абатмент) відкручується, тобто про двоетапні імплантації.

Отже, які є характеристики імплантів, що впливають на їхню експлуатацію?

  1. Сплав, з якого вони зроблені.

Майже всі імплантати виготовляють з титану. Залежно від кількості домішок у ньому, трохи змінюються характеристики, але якщо лікар виконує усі рекомендації виробника, то навіть звичайний титан витримує потрібне навантаження. Наприклад, на різці обираємо імплант діаметром 3-3,5 мм, а на бокові зуби — 4-5 мм.

Деякі виробники мають запатентований склад титану з цирконієм, що робить його міцнішим майже вдвічі (наприклад, Straumann), або інші підсилені сплави титану.

Є імплантати з чистого цирконію, але вони не дуже розповсюджені, тому що науково доведено: найбільш біосумісний матеріал з кісткою — це титан.

  1. Поверхня імплантів.

Її створюють так, щоб кісткова тканина краще зросталася з титаном, що має мікровпадинки. Ця поверхня впливає на міцність з’єднання і на швидкість приживлення імплантів. Найчастіше її обробляють піском і кислотою.

Але тоді виникає питання: якщо всі імпланти обробляють однаково, чому ціна на них може відрізнятися у два, а то й у п’ять разів?

Розмір клітини кістки (остеоциту) — близько 40 мікрон. Впадина на поверхні імплантату під нього має бути такою ж. Виробники дорогих систем не дозволяють собі економити на матеріалах і обирають науково обґрунтовано — пісок діаметром 38-42 мікрони. А більш бюджетні системи обробляють поверхню імплантата дешевшим піском, діаметром 20-80 мікрон. Через це частина клітин не вростає в титан, а значить зв’язок цього імпланта з кісткою буде слабший. Але він все одно буде.

Крім того, на якість імплантату впливає чистота поверхні. Від педантичності виробника залежить, чи пісок і кислота, якими її обробляли, повністю змиті з титану. В дуже малих відсотках це також може впливати на приживлення.

  1. З’єднання «імплант-абатмент».

З’єднання самого імпланта (тобто кореневої частини) з абатментом (зовнішньою частиною, на яку одягають коронку) також впливає на експлуатацію конструкції.

Від точності й міцності цього з’єднання залежить стабільність кісткової тканини біля краю імпланта. Щілина між деталями має бути менша за розмір бактерії. Такої точності досягти дуже важко, а при бокових навантаженнях на коронку щілина може збільшуватися. Тому надійні виробники створюють спеціальні з’єднання. Їх тестують на апаратах, що імітують жування, і розглядають все це на електронних мікроскопах.

Виробники, які створюють дешевші конструкції, їх просто копіюють, але навряд чи їм це вдається з такою точністю. У такій ситуації нас рятує наш організм. Коли кісткова тканина відчуває, що у з’єднанні є бактерії, вона розсмоктується рівно на 2 мм від цього з’єднання, а потім зупиняється. Проте так стається за умови, якщо лікар правильно встановив імплант і обрав правильну коронку. Тому більш бюджетні системи також мають право на життя. Просто потрібно розуміти, що частину кістки ми можемо втратити, але 2 мм — це не критично.

Більш критичні проблеми виникають, коли:

  • імплантат встановлений у вузьку кістку в неправильному положенні;
  • неправильно вибраний розмір  імплантату;
  • ясна біля імпланта в незадовільному стані;
  • неправильно підібрана коронка на імпланті;
  • погана гігієна.

Висновок: якщо ви економите на дентальному імпланті, знайте, що виробник теж на ньому зекономив; якщо ви економите на лікарі, він теж зекономить, але на матеріалах і навчанні. Тож будьте здорові й приймайте правильні рішення!

У клініці VINIR працюють висококваліфіковані фахівці, які не тільки знають все про імпланти, а й мають багаторічний досвід проведення дентальних імплантацій. Ми працюємо з хірургічними шаблонами, що для пацієнта означає вищу точність процедури та суттєво полегшує післяопераційний період. Тож навіть якщо вам необхідні імпланти при повній відсутності зубів, звертайтеся: +38 (067) 716 29 85