image
Новина
Боляче кусати? Мерщій до стоматолога!
Дата публікації: 24 березня

Скарги пацієнта на ниючий зубний біль, який раптово змінюється різким, є досить поширеним явищем у стоматології. Як правило, такі симптоми свідчать про запалення в каналі зуба. Що робити у таких випадках? Однозначно йти до стоматолога. Відкладання такого лікування на потім неминуче призведе до втрати зуба.

Що таке запалення нервів коренів зуба

Як і багато інших захворювань, запалення в каналі викликають хвороботворні організми. Всередині кожного нашого зуба є пульпа — це м’яка тканина, нервово-судинний пучок, який заповнює його порожнину. Завдяки пульпі зуб отримує необхідні поживні елементи та має свою іннервацію. 

Запалення пульпи зазвичай виникає з кількох причин:

 • Запущений карієс. В нормі емаль і дентин захищають пульпу від ураження, однак якщо вчасно не вилікувати карієс, він роз’їсть ці оболонки та сягне глибини зуба.
 • Запалення ясен. Інфекція також може досягти каналів через те, що в людини пародонтоз.
 • Неправильне пломбування. Якщо стоматолог припустився помилки і, наприклад, між пломбою і зубом є проміжок, у нього забиватиметься їжа, а каріозні ураження продовжуватимуть рости.
 • Травма зуба внаслідок удару чи падіння тощо.

Як ми у VINIR лікуємо запалення зубних каналів

Лікуванням каналів зуба займається ендодонтист. У стоматологічній клініці VINIR ендодонтисти знищують інфекції всередині кореневої системи каналів сучасними антисептиками, готують кореневі канали для пломбування та пломбують їх методом гарячої вертикальної конденсації гутаперчі.

Ось етапи лікування каналів у клініці VINIR:

 1. Огляд і консультація. Лікар визначає, чи дійсно проблема полягає в запаленні каналів, призначає пацієнтові рентген.
 2. Якщо на рентгені чітко видно проблеми, ми пропонуємо лікування. Попередньо проговорюємо його вартість та етапи.
 3. Якщо пацієнт дає згоду, лікар знеболює зуб, ізолює його від інших і переходить до видалення уражених карієсом тканин.
 4. Коли доступ до пульпи відкритий, ендодонтист за допомогою спеціальних сучасних, тонких і гнучких інструментів видаляє уражену м’яку тканину. Оскільки фахівці клініки VINIR працюють з мікроскопом, вони чітко бачать, куди рухатися, та не пошкоджують здорові ділянки зуба.
 5. Далі — етап, на якому промивають та дезінфікують канали, аби запобігти поширенню інфекції.
 6. Пломбування каналів.
 7. Художня реставрація зубів. Формат залежить від стану зуба та побажань пацієнта: може бути реставрація керамічними конструкціями або реставраційним матеріалом безпосередньо у ротовій порожнині.

А хіба рентген не шкідливий для організму?

Це одне з найрозповсюдженіших питань. Річ у тому, що після пломбування каналів лікар можна попросити зробити ще один знімок, аби подивитися, чи щільно прилягає матеріал. Це важливо, аби не дозволити інфекції розвиватися вже в закритому й відреставрованому зубі.

Норма випромінювання для дорослої людини не повинна перевищувати 1000 мкЗв на рік. Аби накопичити стільки, потрібно зробити:

 • 500 рентгенівських знімків;
 • 100 знімків з використанням плівки;
 • 80 цифрових ортопанорам;
 • 20 комп’ютерних томограм.

Насправді будь-який телефон сьогодні дає більше випромінення, ніж сучасний рентген-апарат. А один знімок дорівнює двом з’їденим бананам за рівнем випромінювання. 

За візит ви зробите орієнтовно два-три знімки. То чи варто наражати себе на небезпеку лікування наосліп?

Як зберегти пролікований зуб

Після візиту консультуємо пацієнта щодо подальших дій. Потрібно уважно стежити за гігієною ротової порожнини та не забувати двічі на рік проходити профілактичний огляд у стоматолога.

І завжди пам’ятайте, що у клініці VINIR надають всі види стоматологічних послуг: лікування, художню реставрацію зубів, протезування на імплантах, встановлення вінірів, видалення зуба та ін.

Коли ви звертаєтеся до нас, ви забезпечуєте собі шанс на нову усмішку!

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85