image
Новина
Лікування під мікроскопом: у чому переваги сучасної методики
Дата публікації: 28 квітня

А ви цікавитеся перед тим, як сісти у стоматологічне крісло, чи використовуватиме лікар мікроскоп для лікування? Якщо вважаєте, що це зайве, то подумайте, наскільки може покращитися якість процедури, якщо фахівець бачитиме ваш зуб, збільшеним у 25 разів!

Вперше мікроскопи у стоматології почали використовувати у 80-х роках минулого століття. І якщо стартові екземпляри не давали колосальних результатів, то тепер зуб видно до найменших дрібничок: тріщин, крапок, впадин тощо. Що вже й говорити про лікування ділянок, з якими раніше працювали буквально наосліп.

Коли стоматологи використовують мікроскоп

 1. Для лікування каналів зуба. Оскільки діаметр каналів дуже малий (вужче 1 мм), а їхнє розташування й довжина відрізняються у кожного пацієнта, лікар значно якісніше виконає процедуру під мікроскопом. Чітко побачити запалення, роздивитися, де лишилися залишки пломбувального матеріалу та забрати найдрібніші частинки, не допустити залишку порожнечі — все ці проблеми легко розв’язуються зі збільшувальними лінзами мікроскопа.
 2. Для виявлення зубних тріщин і карієсу. Подекуди неозброєним оком складно помітити, що зуб почав псуватися. Пошкодження не завжди очевидні та яскраво проявляються на поверхні. Іноді маленька темна цятка на емалі є першою ознакою вогнища інфекції під нею. Тріщини ж узагалі складно розгледіти, адже за кольором вони ідентичні до забарвлення зуба. Однак саме вони можуть спричинити розкол зуба або злам конструкції, яку на нього «вдягнули».
 3. Для видалення інструментів після невдалого лікування складних каналів. Інколи пацієнтам потрібне повторне ендодонтичне лікування. Таке трапляється зокрема тоді, коли необхідно видалити уламки інструментів, які через необачність чи непрофесіоналізм лікар залишив у зубі. Мікроскоп дозволяє максимально чітко роздивитися зубний канал і виправити проблему.

Що у підсумку отримує пацієнт

 1. Високоточну діагностику. Жодне дзеркало чи лупа не замінять мікроскопа. І яким би фаховим не був ваш лікар, збільшення картинки стовідсотково працюватиме на користь.
 2. Якісне лікування. Раніше при виконанні операцій на кшталт лікування зубного каналу лікарі орієнтувалися суто на своє пильне око, знання і досвід. Однак тепер на допомогу прийшли технології. А це означає мінімізацію ризику того, що лікування доведеться проводити повторно через те, що лікар чогось не помітив чи недобачив.  
 3. Оперативніше виконання процедури. З мікроскопом немає потреби роздивлятися одну ділянку зуба кілька хвилин, консультуватися з цього приводу з іншими стоматологами, адже все видно зблизька й одразу.
 4. Більшу відстань від лікаря — приблизно до 40-50 см. Якщо при звичайному лікуванні стоматолог змушений нахилятися впритул до обличчя, аби роздивитися ротову порожнину, то з мікроскопом у цьому просто немає потреби. Тож особисті кордони не будуть порушені.
 5. Зручність у кріслі. Лікування під мікроскопом проводять лише у стані лежачи, а отже пацієнт має більше можливостей комфортно розміститися та розслабитися (й лікарю працювати простіше, адже йому не доводиться сильно нахилятися).

Втім, як люблять наголошувати стоматологи клініки VINIR: «Ми бачимо лише те, що знаємо». Тож крім того, чи є у вашій стоматології мікроскоп, обов’язково цікавтеся освітою, досвідом і відгуками про лікарів. У VINIR, наприклад, за найсучаснішою технікою працюють справжні професіонали. А таке поєднання точно дає максимальні результати пацієнту.

До нас можна сміливо записуватися на найскладніші процедури (протезування на імплантах, встановлення вінірів, видалення зубів мудрості тощо), адже усі наші стоматологічні кабінети — це:

 • сертифіковане обладнання та інструменти;
 • найнадійніші матеріали, які слугуватимуть не один рік;
 • комфорт і стерильність.

Для кожного пацієнта складаємо детальний план лікування, озвучуємо всі витрати та терміни.

Звертайтеся за лікуванням у клініку VINIR і будете в курсі кожної дрібниці стосовно здоров’я вашої ротової порожнини.

Наш телефон:  +38 (067) 716 29 85