image
Новина
Три найпоширеніші питання про вініри
Дата публікації: 19 квітня

Наша назва говорить сама за себе: виготовлення та встановлення вінірів є основною послугою стоматологічної клініки VINIR. І хоч реставрація зубів за допомогою вінірів стає з кожним роком все популярнішою, основні питання пацієнтів залишаються незмінними. Далі в блозі відповімо на деякі з найпоширеніших.   

Чи правда, що вініри псують зуби? 

Якщо ви вирішили йти на процедуру, будьте готовими до того, що невіддільною частиною цього методу реставрації є незначне обточування зубів: від 0,3 до 0,6 мм. Чому не можна обійтись без цього? Якщо пояснити простими словами, то таке обточування необхідне для кращого «склеювання» поверхні зуба з поверхнею вініра. 

Якщо цього не зробити, вінір не прилягатиме до зуба ідеально щільно, і в ці непомітні крихітні проміжки з часом можуть проникнути шкідливі бактерії чи залишки їжі й спровокувати розвиток захворювань чи псування емалі. Крім цього, без обточування зуби виглядатимуть дуже об’ємними, а ваша усмішка — ненатуральною.

Варто розуміти, що встановлення вінірів — не на один рік; якщо ви через деякий час передумаєте, повернути зуби до початкового стану буде неможливо. Втім, якщо реставрацію проводить досвідчений фахівець згідно з усіма правилами, вони і прослужать довго, і виглядатимуть красиво й природно. 

А скільки ж часу вони прослужать?

Все залежить від того, який вид вінірів ви оберете. Ми у клініці VINIR проводимо реставрацію зубів керамічними й композитними матеріалами — залежно від потреб та можливостей пацієнта. Кожен з цих видів має свої порівняні недоліки й переваги.

  • Керамічні вініри максимально подібні до натуральної емалі. Цей матеріал дуже міцний, стійкий, а зуби виглядають природно. Вартість вінірів з кераміки вища, ніж композитних, але й служать вони довше: близько 20 років за умов правильного догляду.
  • Композитні вініри виготовляють з пломбувального матеріалу і встановлюють відразу у ротовій порожнині. Візуально вони виглядають менш натурально, ніж керамічні, але реставрація проходить за одне відвідування. В середньому така реставрація не потребує оновлення приблизно 5 років.

Стоматологічна клініка VINIR працює лише з якісними керамічними й композитними матеріалами, тому незалежно від того, який метод ви оберете для себе — можете бути впевнені  в надійності нашої роботи. А більше про особливості кожного виду вінірів можна прочитати у нашому блозі: https://vinir-clinic.ua/news/kompozytni-chy-keramichni-viniry/

Чи важко доглядати за вінірами?

Насправді ні. Достатньо виробити хороші щоденні звички і ретельно дбати про гігієну ротової порожнини:

  • не забувати чистити зуби двічі на день; 
  • використовувати зубну нитку або іригатор;
  • полоскати рот після вживання їжі.

Якщо ви дотримуватиметеся цих простих правил й не будете ними нехтувати, вініри прослужать вам довго та збережуть гарний вигляд. При цьому не забувайте, що це все ж не натуральні зуби, хоч і відчуваються як такі. Тому їсти продукти, які спричиняють додаткове навантаження, не рекомендовано: наприклад, дуже тверді горішки, сухарики тощо. А ось обмежень щодо звичної їжі немає ніяких, тому смакуйте на здоров’я 🙂

Якщо хочете отримати ідеальну усмішку — звертайтеся в стоматологічну клініку VINIR. Наші фахівці підберуть для вас метод реставрації, проконсультують щодо можливих протипоказань та розкажуть про те, як проходить процедура. 

Записуйтеся до нас за телефоном: +38 (067) 716 29 85