image
Новина
Встановили вініри, а що далі: догляд, огляди у лікаря, гарантія
Дата публікації: 04 червня

Омріяну усмішку отримали, вініри встановили. Що робити далі і як правильно за ними доглядати? Про це поговоримо у блозі стоматологічної клініки VINIR.

Як доглядати за зубами після встановлення вінірів

Якщо роботу проведено правильно, вініри слугуватимуть як свої зуби. Завдяки сучасним методам проклейки зуб та вінір стають монолітними і не відклеюються. Аби надовго зберегти їх гарними, слід дотримуватися деяких простих рекомендацій: 

  • відкушувати їжу можна як зазвичай, але старайтеся не розгризати суху рибу,  горіхи тощо — з таким навантаженням не справляються навіть свої зуби;
  • відмовтеся від соняшникового насіння або принаймні чистьте його руками й пережовуйте кутними зубами;
  • як і в випадку з рідними зубами, стежте, аби не було різких змін температури (гаряче-холодне).

Які засоби гігієни використовувати

Вибирайте зубну щітку тільки з м’якою щетиною та великою кількістю волосків, аби вона заходила у всі проміжки між зубами. Звертайте увагу також на те, аби зубна паста була без абразивних частинок (не відбілювальна). 

Як правильно чистити зуби, на які встановлено вініри

Поради щодо догляду зубів із вінірами такі самі, як і для зубів без них. Тому зуби можна чистити як зазвичай: зранку та ввечері після прийомів їжі, а ще краще — відразу після їди. Так ви підтримаєте у хорошому стані не лише вініри, а й зуби під ними та ясна.

Чи можна користуватися зубною ниткою? Так, протипоказань до використання зубної нитки чи йоршиків немає. Хорошим варіантом є іригатор — він не тільки дозволяє очистити міжзубні проміжки та поверхню вінірів від нальоту, а й масажує ясна. 

Також більше порад щодо індивідуальних засобів ви отримаєте від лікаря-паролонтолога.

Чи можна проводити професійну гігієну після встановлення вінірів

Не лише можна, а й треба. Правильно проведена гігієна і компоненти, які використовуються під час процедури, не пошкоджують ні емаль, ні зуби, які відреставровані керамікою. Обов’язково попередьте свого стоматолога, що у вас встановлені накладки. Так він зможе вибрати відповідний щадний режим для процедури без використання абразивних частинок. Проводити гігієну рекомендовано раз на пів року. 

А що там із гарантіями? 

Все залежить від того, який матеріал ви оберете: керамічні вініри чи композитні. Перші при дбайливому догляді можуть слугувати вам навіть 20 років, другі — приблизно 5 років. Кожен вид має свої переваги та недоліки, прочитати про які ви можете тут. 

Ось у чому точно можна бути впевненим — це в тому, що у стоматологічній клініці VINIR ви отримаєте якісне лікування сучасними перевіреними методами. Записуйтеся на огляд — ваша усмішка буде у надійних руках!

Записуйтеся за телефоном: +38 (067) 716 29 85