image
Новина
Чому зубний біль — ще не привід видаляти нерв
Дата публікації: 28 жовтня

Ще донедавна практика видаляти нерв за гострого зубного болю була доволі поширена. Все просто: одна процедура, і неприємні відчуття зникають. Та що станеться із зубом далі?

Більше про те, коли необхідне видалення зуба, як його проводять та як це впливає на зуб, читайте у блозі стоматологічної клініки VINIR.

Що таке видалення нерва?

Депульпування — видалення м’яких тканин зуба, які складаються зі сплетіння кровоносних судин і нервів. Після видалення нерва зуб позбавляється чутливості. Він перестає реагувати на будь-які подразники, позбавляється кровопостачання та живлення. Через це з часом зуб може виглядати більш тьмяно та стає менш витривалим.

Коли необхідне видалення нерва?

Зазвичай просте стоматологічне лікування не передбачає видалення нерва, та якщо каріозний процес дістався пульпи, ця процедура необхідна, адже запобігає видаленню зуба.

Депульпування — єдине дієве лікування за:

 • хронічного пульпіту, періодонтиту та інфекцій верхівки кореня, коли мікроби потрапляють в пульпу ретроградним шляхом;
 • сильної механічної травми, що зачепила сполучну тканину зуба;
 • необхідності лікування, яке неможливе без доступу до пульпової камери.

Видалення нерва: чи справді це так боляче

До того, як розвинулися сучасні методи стоматології, видаляти нерв й справді було довго та боляче. Та сьогодні з анестетиками, сучасним обладнанням, матеріалами та досвідом лікарів депульпування стало звичною процедурою, за якої пацієнт не відчуває гострого болю.

Процедура видалення нерва складається з кількох етапів:

 • огляд ротової порожнини та рентген для виявлення проблемного зуба;
 • введення знеболювального препарату;
 • усунення карієсу, пломб та відкриття пульпової камери;
 • видалення нервового пучка;
 • очищення каналів;
 • встановлення тимчасової пломби;
 • контрольний рентген;
 • заповнення каналів та порожнини зуба пломбувальними матеріалами та встановлення постійної пломби.

Чому болить зуб після видалення нерва

Інколи після завершення дії анестезії депульпований зуб може боліти. Причина може бути тимчасовою та пов’язаною із втручанням у структуру зуба. Такі симптоми мають зникнути вже за кілька днів.

Та якщо неприємні відчуття наростають або не зникають навіть через тиждень, найімовірніше, лікар не усунув причину зубного болю до кінця.

Під час лікування в клініці VINIR не видаляємо нерв без серйозних показань. Використовуємо методики діагностики та лікування, що перевірені роками, адже переконані: саме від них залежить успішний результат.

Для механічної роботи використовуємо гнучкі інструменти з нікель-титану, а для збільшення точності процедури — мікроскоп.

Не заощаджуємо ні на матеріалах, ні на обладнанні в кабінеті стоматолога, ні на додатковому навчанні ендодонтистів, адже у поєднанні це запорука досконалого лікування.

Звертайтеся — ми подбаємо про ваш комфорт та бездоганний результат лікування!

Щоб записатися, телефонуйте: +38 (067) 716 29 85