image
Новина
Як обрати відбілювання зубів, яке не нашкодить
Дата публікації: 05 лютого

Хто не мріє про красиву й білосніжну усмішку? Часто саме вона формує початкове враження та може чимало розповісти про вас вже при першій зустрічі. 

Часто пацієнти звертаються із запитом відбілити зуби ще перед іншими процедурами: художньою реставрацією чи встановленням керамічних вінірів. І, звісно, кожен хоче обрати той спосіб відбілювання, який не лише покращить вигляд усмішки, а й не завдасть шкоди зубам. На що варто звертати увагу — читайте далі у блозі.

Що таке відбілювання

Зуби можуть темніти з різних причин, найчастішими з яких є:

  • куріння; 
  • старі реставрації, травми;
  • спадкові чинники, вік; 
  • вживання напоїв, які містять фарбувальні речовини (чай, кава). 

Відбілювання — це процес висвітлення тканин коронки зуба. 

Здійснюють його за допомогою спеціальних активних сполук — пероксиду карбаміду або перекису водню. Кисень, що виділяється під час процедури, потрапляє в емаль або дентин зуба та відбілює їх.  

Варто розуміти, що звичайний перекис водню, який продають в аптеках, та матеріали, що використовуються для професійного відбілювання — зовсім не одне й те саме. Останні пройшли численні медичні дослідження та є безпечними для зубів, а ось інтернетними лайфхаками відбілювання перекисом вдома можна добряче нашкодити, тому застерігаємо вас від цього.

Які є методи відбілювання?

Серед способів відбілювання виділимо два основних: домашнє та клінічне. 

Домашнє відбілювання. Набори для домашнього відбілювання можна придбати в аптеці чи інтернет-магазині, та чи впевнені ви в тому, що вони є абсолютно безпечними та підійдуть саме вам? На противагу цьому, системи для домашнього відбілювання під наглядом лікаря дають хороший результат.

Спочатку лікар-стоматолог знімає зліпки з ваших зубів та на їхній основі виготовляє силіконові капи. Ви отримаєте спеціальний гель, який зможете наносити в капи самостійно вдома. Все просто: нанесли, «одягнули» зуби перед сном — і процес пішов. Ви спите, а зуби відбілюються. При такому способі досягти хороших результатів можна через 10-14 днів. Підійде тим, хто має достатньо часу й терпіння 🙂

Клінічне відбілювання. Якщо ж витрачати стільки часу — не ваш варіант,  рекомендуємо обрати відбілювання у клініці VINIR, яке можна зробити всього за півтори години. Фахівець нанесе на поверхню зубів спеціальний гель, який під впливом лазера або лампи починає взаємодіяти з поверхнею зубів та робить її світлішою. 

Важливо знати! Деякі пацієнти можуть мати підвищену чутливість зубів протягом 1-3 днів після відбілювання, і це абсолютно нормальна реакція. Якщо матеріали підібрано правильно, структура зубів не погіршується і неприємні відчуття зникають.  

У клініці VINIR ми підбираємо метод відбілювання індивідуально для кожного пацієнта. Показання та протипоказання у всіх різні, тому наш фахівець під час консультації запропонує вам той варіант, який буде максимально ефективним саме для вашого випадку.

Протипоказання до відбілювання

Процедура має зовсім мало обмежень, серед них:

  • підвищена чутливість зубів;
  • плямки на емалі;
  • вагітність;
  • захворювання серця тощо.

Варто також розуміти, що неможливо відбілити пломби. У цьому випадку кращим рішенням може бути художня реставрація. Також не рекомендуємо робити «агресивне» відбілювання на 5-6 тонів, яке часто обіцяють своїм пацієнтам деякі клініки. Це можливо, але з відповідними наслідками для зубів: вони можуть стати дуже чутливими та пошкодитися. 

Ми у VINIR використовуємо лише безпечні методи, тому ви можете бути впевненими в тому, що наші фахівці подбають не лише про естетику та красу вашої усмішки, а й про здоров’я. 

Записуйтеся до нас на візит за телефоном: +38 (067) 716 29 85