image
Новина
Які коронки бувають та чим вони відрізняються
Дата публікації: 25 листопада

Зубна коронка — хороше рішення відновити зуб у багатьох випадках. Коли варто її встановлювати та як обрати для себе оптимальний варіант лікування — читайте у блозі стоматологічної клініки VINIR

 

Коли коронка рятує ситуацію

 

Коронка — це захисний ковпачок, який покриває зуб, робить його міцнішим та покращує вигляд. Встановлюють зубні коронки найчастіше в таких ситуаціях:

 

  • Руйнування зубів. Коли  зуб зруйнований внаслідок травми чи інших причин, але збережений корінь. 
  • Дефекти. З часом зуби можуть втрачати колір, форму, з’являються дефекти й усе це має неестетичний вигляд. Коронки розв’язують проблему та надають усмішці привабливої природності.
  • Стирання емалі. У випадках, коли емаль стирається майже повністю й пломбування зубів дає тільки короткочасний ефект, на допомогу приходять зубні коронки.  
  • Захворювання зубів та ясен. При певних патологіях (наприклад, пародонтоз) зуби розхитуються, і якщо нічого з цим не робити, випадають. У таких випадках потрібно встановлювати тимчасові коронки, які допомагають зубу зберегтися до повного відновлення.

 

Завдяки сучасним технологіям виготовлені коронки повністю імітують природний зуб, ідеально відповідають вашому прикусу та кольору всіх інших зубів. Стоматологічні клініки пропонують чимало варіантів, тож розглянемо найпопулярніші.

 

Які є види зубних коронок та чим відрізняються

 

Металокерамічні коронки — складаються з металевої бази та керамічного покриття. Їх перевага в тому, що зовні виглядають майже як рідний зуб, а слугувати можуть до 8 років.

 

Недоліки: метал під керамічним покриттям робить коронку непрозорою. Це не критично, якщо її ставлять на жувальні зуби, але помітно буде на передніх.

 

Керамічні коронки максимально нагадують за виглядом здоровий зуб людини. За умов правильного догляду слугуватимуть до 15 років.

 

Вартість керамічних коронок вища за металокераміку, але й вигляд вони мають красивіший та природніший. Цікаво, що це улюблений вид коронок голлівудських зірок.

 

Коронки з високотехнологічних оксидів металів — мова йде про коронки з діоксиду цирконію та оксиду алюмінію. За допомогою коронок цього виду формують мости (ряд із кількох зубів) великої довжини.

 

Виглядають як «рідні»: завдяки невеликій прозорості коронки на світлі не відрізнити від справжніх зубів. Термін експлуатації — до 20 років.

 

Недоліки: висока вартість, більш як у 2 рази дорожчі за металокераміку.

 

Обрати оптимальний варіант вам допоможуть фахівці стоматологічної клініки VINIR. Після ретельного огляду підберемо лікування, орієнтуючись на вашу ситуацію та запит. 

 

Єдине, про що вам залишиться подбати після встановлення коронок — дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду та не забувати про профілактику. Нагородою будуть міцні зуби та красива усмішка!

 

Записуйтеся за номером: +38 (067) 716 29 85