image
Новина
Які зуби травмуються найчастіше та чому
Дата публікації: 22 жовтня

Практично в кожного усмішка має дрібні недосконалості: сколи, щербинки, тріщини або плями. Зазвичай це робить усмішку особливою, та якщо така «особливість» не тішить, то у клініці VINIR знайдемо рішення.

Більше про те, які зуби найчастіше ризикують потрапити до переліку «проблемних», читайте далі у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

Різці — мішень під час падінь

Особливо якщо на момент падіння людина усміхалася, говорила чи жувала. В такому разі є ризик не лише сколоти шматочок зуба, а й прокусити губу чи язик. Звісно, можна дати перелік порад, які мінімізують втрати під час падіння, та життя є життя і в критичній ситуації мало хто думає про те, як приземлитися правильно.

Тож якщо падіння вже відбулося і пошкодило зуб, коронку чи іншу конструкцію, варто звернутися до стоматолога якнайшвидше, щоб мінімізувати подальші ризики. У клініці VINIR відреставруємо зуб так, щоб не залишилося й сліду від пошкодження. 

«Ой, шкарлупка», або Чому треба берегти жувальні зуби

Жувальні м’язи — одні з найсильніших у нашому тілі. Абсолютна сила м’язів з обох сторін щелепи складає 390 кг, тож використовувати її варто обережно. Один різкий укус шкарлупки, кісточки чи упакування з-під чогось (останнє трапляється частіше, ніж ви думаєте), і зуб може травмуватися.

Жуйте ретельно і неквапливо, так тиск щелеп буде меншим, а ймовірність пошкодити зуб об твердий шматок їжі (чи не їжі) — мінімальним.

Які травми зубів вирізняють

  • Забій — закрита травма, за якої не страждає цілісність зуба. З’являється кровотеча в пульпарній камері, тупий біль, відчуття рухомості зуба. Також коронкова частина зуба може змінити колір на рожевий.
  • Тріщини. Спочатку кава, потім морозиво, холодна газованка з льодом, а потім гаряча страва. Полюбляєте таке? Вам, може, й смачно, а от емаль ризикує. Спочатку на ній можуть з’явитися непомітні тріщинки, та в міру їхнього збільшення погіршення естетики та неприємні відчуття надокучатимуть все більше. Якщо тріщини вже помітні, порекомендуємо встановлення вінірів.
  • Вивихи — зміщення тканин, які оточують зуб. Різкий біль, рухомість зуба, утворення кишень, пошкодження ясен — найпоширеніші симптоми такої травми.
  • Переломи — пошкодження зуба відкритого типу. Серед симптомів: набряк, різкий біль, кровотеча, труднощі зі стисканням щелепи чи її помітна деформація.

Як працюємо з травмами зубів у клініці VINIR

Насамперед відзначимо, що у нас гнучкий підхід до лікування пацієнтів. Тож якщо халепа трапилася, зателефонуйте до нашої клініки — за можливості організуємо для вас максимально оперативний прийом.

Пацієнтам з невизначеним типом травми рекомендуємо:

  • утриматися від вживання їжі до огляду лікаря;
  • не вживати знеболювального, якщо огляд запланований незабаром;
  • не намагатися самостійно повертати зубові правильне положення.

Лікування кожної з травм потребує різного підходу: від художньої реставрації до депульпування, встановлення коронок чи навіть дентальної імплантації. Втім, якою б не була проблеми, з обслуговуванням у клініці VINIR ви не залишитеся з нею сам на сам.

Підберемо для вас оптимальний план лікування, втілимо його у життя та повернемо вашій усмішці здоров’я, а вам — комфорт.

Для запису телефонуйте: +38 (067) 716 29 85