image
Новина
З чого складаються зуби людини
Дата публікації: 12 лютого

Здавалося б, що може бути простіше за структурою, ніж звичайний зуб? Та це уявлення розвіюється, щойно побачиш першу ілюстрацію із зображенням будови зуба.

Стоматологи витрачають роки, щоб дізнатися все про анатомію зубів та їхні властивості, а от пацієнтам достатньо базового курсу, щоб зрозуміти основи. Більше про те, з чого складаються зуби, читайте далі у блозі приватної стоматологічної клініки VINIR.

32 зуби — і всі різні

Це для того, щоб ви могли й кусати, і говорити, і жувати. Всі зуби поділяються на 4 типи:

 • 12 молярів — по 6 жувальних зубів з кожної сторони щелепи;
 • 8 премолярів — двогорбкові жувальні зуби, що розташовані перед молярами;
 • 4 ікла — зуби загостреної форми, якими ми найчастіше утримуємо та розриваємо їжу;
 • 8 різців — фронтальна група пласких зубів, які призначені для відкушування їжі. Крім цього, вони підтримують губи та відповідають за артикуляцію.

Анатомічна будова зуба: що варто знати

 1. Корінь — частина зуба, якої ми не бачимо, адже вона захована в щелепі та за допомогою тканин пародонту кріпиться в спеціальній лунці між кісткою і коренем. Зазвичай у зуба може бути від одного до трьох коренів (залежно від його функції) та в окремих випадках їх може бути більше або менше.
 1. Шийка — перехід від кореня до коронкової частини зуба, який охоплений ясеневою тканиною.
 1. Коронка — видима частина зуба, яка виконує відразу кілька функцій: жування, покращення артикуляції та естетики. Вкладки, зубні протези, пломби — це все для реставрації коронкової частини зуба.

З яких шарів складається зуб: гістологічна будова

Зовнішній шар зуба — це емаль, найміцніша речовина у людському організмі. Товщина емалі може доходити до 2 міліметрів.

Наступним шаром є дентин — шар, який містить більше органіки, через що він більш вразливий до зовнішніх подразнень та карієсу. Якщо зуб пошкоджений до дентину, то кислоти можуть транспортуватися до пульпи через канальці, через що з’являється біль.

Під дентином розташована пульпа — м’яка тканина, яка містить нерви та судини, завдяки яким зуб отримує поживні речовини та залишається міцним й еластичним. Якщо пошкодження вже сягає пульпи, пацієнт відчуває дуже сильний біль.

Як ви вже зрозуміли, вчасне лікування зуба суттєво зменшить масштаби роботи (адже доведеться відновлювати меншу кількість шарів зуба) та позбавить від неприємних відчуттів під час стоматологічних маніпуляцій.

Постійні пацієнти клініки VINIR доволі рідко змушені лікувати серйозні ураження зубів, адже якщо вчасно відвідувати стоматолога та проходити сеанси професійної гігієни, то шанси пропустити захворювання є мізерними.

У клініці VINIR ми дбаємо про те, щоби зберегти здоров’я та цілісність кожного вашого зуба, та якщо халепа вже сталася, відновимо його та повернемо вашу усмішку. Після лікування у нас про проблему не нагадуватиме ні біль, ні вигляд зуба, адже ми лікуємо якісно та естетично.

Ми проводимо:

 • процедури для вдосконалення естетики усмішки (відбілювання, вініри, художня реставрація);
 • протезування та імплантацію різної складності;
 • ендодонтичне лікування;
 • лікування ясен;
 • професійну гігієну зубів та інші профілактичні процедури.

Записуйтеся за телефоном: +38 (067) 716 29 85