image
Новина
Жовті зуби: норма чи ні?
Дата публікації: 15 січня

Жовті зуби є однією з найпоширеніших причин, чому люди звертаються до стоматологів. І хоч більшість людей думають, що здорова посмішка від природи — сліпучо-біла, це не так. 

Якщо ви запитаєте стоматолога, якого кольору має бути природна здорова емаль, то отримаєте несподівану відповідь: жовтувата. Чому так і які чинники на це впливають — читайте ублозі. 

Жовтий колір емалі: нормально чи ні?

Насправді зубна емаль має біло-блакитний колір і є майже прозорою. Легкого жовтуватого відтінку їй додають мінерали, які укріплюють її та додають зубам міцності. 

Крім цього, тон усмішці задає  дентин — це елемент, який складає більшу частину зуба і розташований під емаллю. Природно дентин має коричнево-жовтавий відтінок, бо теж містить мінерали. Тому колір ваших зубів залежить від кольору дентину й товщини емалі, а ще може багато чого розказати. 

  • Природний жовтуватий колір говорить те, що людина має здорові зуби  й з ними протягом довгого проміжку часу не виникатиме проблем завдяки високій мінералізації, яка протистоїть виникненню карієсу і є чудовим захистом для зубів. 
  • А ось абсолютно білі зуби з легкою матовістю можуть вказувати на те, що в емалі недостатньо мінеральних речовин. А це підвищує ризик виникнення чутливості зубів і розвитку карієсу. 

Втім, якщо з’явився насиченіший наліт, якого раніше не було, це тривожний дзвіночок і потрібно звернутися до стоматолога. Є причини, які впливають на жовтизну додатково.

  • Куріння. 

Від нікотину утворюється наліт, який впливає на колір зубів і спричиняє пожовтіння емалі. 

  • Їжа, яка має високий рівень цукру. 

Якщо дуже часто їсти продукти, які містять багато цукру, зуби швидко починають темніти. Ротова порожнина тоді насичена бактеріями, які знищують активні вуглеводи з їжі й утворюють кислоту, а ця кислота негативно впливає на зубну емаль, роз’їдає її та стоншує. 

  • Часте вживання напоїв, що містять харчові барвники. 

Кока-кола, чай, кава, газовані фарбовані напої непомітно зафарбовують емаль. Речовини цих напоїв потрапляють в крихітні отвори емалі та надають їм темного відтінку. А якщо ви вживаєте ці напої регулярно, вона зовсім скоро набуде коричнуватого відтінку.

  • Спадковість. 

Якщо батько й мати дитини мають жовтий відтінок зубів, то й дитина, швидше за все, матиме емаль подібного кольору.

  • Погана гігієна ротової порожнини

Це одна з найпоширеніших причин виникнення додаткового нальоту і в дорослих, і особливо в дітей. Наслідком цього може бути не лише додатковий наліт, а й розвиток карієсу чи інших захворювань. 

Якщо ви не задоволені станом своєї усмішки, почуваєтеся некомфортно та хочете позбутися жовтого відтінку без загрози для здоров’я емалі, тоді відбілювання зубів — найкращий вибір. Його головна мета — зробити емаль якомога білішою, але водночас не нашкодити самому зубу. 

Це можливо завдяки сучасним технологіям відбілювання, які ми використовуємо у клініці VINIR. Медичних показань до відбілювання немає. Втім, якщо за певних причин робити його у вашому випадку не рекомендовано, наші фахівці обов’язково про це повідомлять та запропонують альтернативні варіанти (наприклад, встановлення керамічних вінірів).

Лікар-терапевт й імплантолог клініки VINIR Богдан Любохінець наголошує: відбілювання — процедура, покликана освіжити усмішку, а не змінити її кардинально. 

І хоч на ринку є чимало пропозицій для домашнього відбілювання, рекомендуємо спочатку отримати консультацію у стоматолога, адже лише він як спеціаліст порадить найкращий варіант. 

Для запису телефонуйте нам: + 38 (067) 716 29 85

Зробимо все, аби ви могли усміхатися впевнено та комфортно!